Black Desert Online: Kimya hakkında bilmeniz gereken her şey

Black Desert Online: Kimya hakkında bilmeniz gereken her şey

PC başında değilken de bol bol para kazanmaya hazır mısınız?

Bizlere yaklaşık 1 ay kadar önce kapılarını açmış olan Black Desert Online, ilk günden beri birçok derin özelliklerle bizleri eğlendirmeyi ve kendisine bağlamayı başarmış olan bir yapım. Black Desert Online içerisinde, bizleri kendine bağlayan özelliklerden bir tanesi de kimya. Her ne kadar oyunun İngilizce sürümünde simya olarak karşımıza çıkıyor olsa da bu sistem, bizde kimya. Bu rehber yazımızda da, kimya ile ilgili bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdik. Eğer Black Desert Online hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz ana rehber sayfamız size yardımcı olacaktır. Ayrıca, oyun hakkındaki en son haberleri öğrenmek için de, buraya tıklamanız yeterli.

Black Desert Online

Black Desert Online ile kimya derslerimiz başlasın.

Kimya sistemi, Black Desert Online‘da önemli bir yere sahip. Sebebi de, iksirler, kristaller ve çok daha fazlasının, kimya ile hazırlanabiliyor olması. Özellikle, eğer kimya yeteneğiniz yüksek bir seviyedeyse, oyunun başında beklemeden kolayca para kazanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, kimya aleti alıp evinize kurmak. Bu da, 5000 gümüş civarı ediyor. Eğer cebinizde paranız varsa, pazar yerinden çok daha iyisini alabilir veya alet atölyesi aracılığıyla kendi kimya aletinizi yapabilirsiniz.

Kimya aletinizi evinize yerleştirdikten sonra, R tuşuna basarak etkileşime geçebilirsiniz. Burada, malzemeleri seçebilir ya da bir tarife göre işinizi halledebilirsiniz. Eğer daha öncede en az 1 kere bir işlemi gerçekleştirmediyseniz, tarif size bunu göstermeyecektir. Kimya yaparken, yüksek seviyeli bir eşya üretme şansınız da bulunuyor. Beyaz, yeşil, mavi, sarı ve turuncu olmak üzere, seviye renkleri bulunuyor. Eğer toplu üretim yapmak istiyorsanız, malzemelerinizi seçtikten sonra sürekli üret seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından miktarınızı belirleyip, kafanıza göre takılabilirsiniz.

Black Desert Online

Kimya ile nasıl para ve tecrübe kazanılır?

Para ve tecrübe kazanma konusunda, verebileceğimiz birkaç tavsiye var. İlk olarak, kimya görevlerini yapmanızı şiddetle tavsiye ettiğimizi belirtebiliriz. Bazı kimya tarifleri, çöp eşya verebilir. Bunları, kimya tecrübesi ile değiştirebilirsiniz. Kimya yeteneğinize katkı sağlayan işlevsel kıyafetler giymek, kimya üretim süresini düşürecektir. Ne kadar fazla işlem süresi bulunuyorsa bir tarifin, o kadar fazla tecrübe kazanabilirsiniz.

Eğer amacınız Black Desert Online‘da kimya ile para kazanmaksa, biraz sabırlı olmanız gerekecek demektir. Ayrıca, bayağı bir envanter boşluğuna da sahip olmanız gerekiyor. Taş üretmek, her zaman istenildikleri ve güzel tecrübe kazandırdıkları için, güzel bir seçenek olacaktır. Ayrıca, klan savaşlarında sık sık kullanıldıkları için, iksir üretimi de karlı bir yol olacaktır. Malzeme konusunda da sıkıntı çekmezsiniz muhtemelen, çünkü zaten pazar yerinde fazlasıyla gereken eşyalar satılıyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın