Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Pazar yeri nerede ve nasıl kullanılır?

Black Desert Online: Pazar yeri nerede ve nasıl kullanılır?

Black Desert Online'ın belki de en önemli özelliklerinden biri olan pazar yerini, bu yazımızda açıkladık.

Black Desert Online oyuncuları için, ticaret gerçekten önemli bir yere sahip sahip. Gerek sahip oldukları eşyaları satarak gümüş kazanmak, gerek ihtiyaç duydukları eşyaları satın almak, hatta sadece bakınmak, fiyatlarda göz gezdirmek için bile önemli bir yere sahip. Peki, bahsini ettiğimiz ticaret özelliklerine nasıl ulaşacak bu oyuncular? Elbette, pazar yeri NPC‘si aracılığı ile. Peki, pazar yeri NPC‘si nerede? Oyun içerisinde bulunan pazar yeri NPC‘lerinin yerlerini, hemen aşağıda listeledik. Bunun dışında Black Desert Online oyuncuları için büyük bir avantaj sağlayan NPC bulma özelliğini de kullanabilirsiniz. Bunun için farenizi aktif hale getirmeniz ve sağ üstte bulunan NPC simgesine tıklamanız gerekmekte. Buradan pazar yeri NPC‘sinin seçeneğine tıklayarak, bulunduğunuz yere en yakın pazar yeri NPC‘sini işaretleyebilirsiniz.

Black Desert Online

Black Desert Online içerisindeki pazar yeri NPC’lerinin yerleri

Pazar yeri NPC‘sini, Black Desert Online içerisinde buldunuz diyelim. Peki, bu NPC ile neler yapabilirsiniz? Öncelikle, bu NPC aracılığı ile, envanterinizde veya deponuzda bulunan, sizin işinize yaramayan, fakat yine değerli olan eşyaları satabilirsiniz. Tabii, birtakım vergiler karşılığında kullanabiliyorsunuz bu özelliği. Vergi dediysek, gözünüzü korkutmasın. Oyun içi kazanılan ve geçerli olan paradan kesilen bir vergi bu. Eğer bir eşyaya ihtiyacınız varsa, yine pazar yeri NPC‘si sizin en büyük dostunuz demektir. Pazar yeri NPC‘si ile, istediğiniz herhangi bir eşyayı, adını yazarak veya kategorilere ayırarak arayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz eşyayı bulduğunuzda, direkt olarak satın alabilirsiniz.

Black Desert Online‘ın geliştirici ekibi, biz oyuncuları için gerçekten kıyak özellikler de eklemeyi unutmamışlar pazar yeri NPC‘si için. Eğer bir eşyayı sık sık arıyorsanız, onu favorileriniz kısmına ekleyebilir ve hızlıca ona ulaşabilirsiniz. Ayrıca, pazar yerinde satılığa çıkarılan eşyalar konusunda, bir de alarm özelliği mevcut. Oyuncular, sizin takibe almış olduğunuz bir eşyayı, pazar yerine eklediğinde, size bir bildirim gönderiliyor. Bir de, ön sipariş özelliği mevcut, ki bu cidden favorimiz. Herhangi bir eşya, eğer henüz pazar yerinde yoksa, ona ön sipariş verebiliyorsunuz. Bunun için, eşyayı seçmeniz ve aklınızdaki fiyatı girmeniz gerekiyor. Eğer sizin vermiş olduğunuz fiyat, verilen fiyatlar arasındaki en uygunuysa, eşya direkt olarak size gönderiliyor. Bu özellik, anında satılan eşyalar konusunda olmazsa olmaz kıvamında.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın