Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Depo nerede ve nasıl kullanılır?

Black Desert Online: Depo nerede ve nasıl kullanılır?

Eşya taşıma, depo alanı arttırma ve daha fazlası.

Black Desert Online içerisindeki depoların nerede bulunacağı ve nasıl kullanılacağı hakkında hiç düşünmüş müydünüz? Eğer aklınızdan geçti ve henüz öğrenemediyseniz, bu yazımız tam size göre demektir. Öncelikle, depo NPC‘lerinin, harita üzerinde sandık simgesiyle bulunduğunu bilmenizde fayda var. Tabii, onları görmek için de, öncelikle keşfetmeniz gerekli. Biz, sizlerin işlerini kolaylaştırmak için, hemen aşağıya depo yerlerini gösteren bağlantılar bıraktık. Eğer, aşağıda bırakmış olduğumuz bağlantılar size çok bir şey ifade etmediyse, oyun içerisinde, ekranın sağ üst köşesinde bulunan NPC bulucu özelliğini kullanarak, size en yakın NPC‘yi bulabilirsiniz. Bunun için CTRL tuşuna basıp farenizi aktif hale getirmeniz ve NPC isimli simgeye tıklamanız gerekli. Buradan, aradığınız NPC‘yi seçerek, T’ye basıp otomatik olarak ona gidebilirsiniz.

Black Desert Online

Black Desert Online: Depo yerleri

Eğer harita üzerinde bulduysanız, şimdi depo ile, Black Desert Online içerisinde neler yapabileceğinizden bahsedelim. Eşyalarınızı, depoya yerleştirmek için, eşyanıza sağ tıklamanız yeterli. Ardından, eğer eşyanız birden fazlaysa, miktarını girip onaylıyorsunuz. Eğer paranızı depoya yerleştirmek isterseniz, oyun içerisindeki Gümüş simgesine sağ tıklayın ve ne kadar aktarmak istediğinizi girip onaylayın.

Black Desert Online ekibi, depolarında artık yer kalmamış olan oyuncular için de, güzel bir özellik sunmuş. Deponuzu genişletmenin en temel yolu, yeni depolar satın almak ve onları düzenlemek. Depolarla yapabileceğiniz tek şey, para, eşya ve benzeri oyun içi içerikleri saklamak değil elbette. Eğer paranız çoksa ve yanınızda taşımak ya da başka amaçlarla kullanmak istiyorsanız, altın barlar da satın alabilirsiniz. Depocu, bizlere 100,000, 1,000,000, 10,000,000 ve 100,000,000 gümüş değerinde olmak üzere, 4 farklı altın bar sunuyor.

Herhangi bir deponuzdaki eşyalarınızı veya eşyanızı, bir başka depoya taşımak isterseniz, Black Desert Online, buna da imkan sağlıyor. Tabii, bu iş biraz gümüşe mal oluyor. Ayrıca, eğer kendi ellerinizle taşıyacak olsaydınız, çok daha kısa sürer. Fakat, bu yöntem ile, oyunun başında olmadığınızda veya çevrim içi olmadığınızda, eşyalarınız siz gelene kadar taşınmış oluyor. Taşıma işini başlatmak için, Taşı sekmesini açmanız, burada Gönder seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Buradan, eşyalarınızın gitmesini istediğiniz yeri seçip, tek seferde en fazla 40 adet olmak üzere eşyalarınızı seçip gönderebilirsiniz. Bütün bunlar dışında, deponuzdaki alan sayısını yükseltmek ve oyun içerisinde kolayca rahatlamak için, İnci Dükkanı‘ndan 1,4 veya 8 depo alanı sağlayan özelliklerden de faydalanabilirsiniz. Kolay yolu izlemek de, zor yoldan ilerlemek de tamamen size kalmış.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın