Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Büyücü karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Büyücü karakter sınıfı rehberi

Büyücü karakter sınıfı hakkında bilinmesi gereken her şey burada.

Black Desert Online‘ın Kapalı Beta aşamasını geçtik ve artık açık betasına ulaştık. 29 Kasım 2017 tarihi itibari ile bizlerle tekrar buluşmuş olan oyun hakkında, sizlere yardımcı olacak bir başka rehber hazırladık. Bu rehberimizde, Büyücü karakter sınıfından bahsedecek ve hakkında tavsiyeler vereceğiz, diğer karakter sınıfı rehberlerimizde olduğu gibi. Eğer aklınızda başka sınıflar da bulunuyorsa, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfamızdan, istediğiniz herhangi bir sınıf hakkındaki rehberimize göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca, biraz evvel bağlantısını paylaşmış olduğumuz sayfamızda, sınıf rehberlerinden çok daha fazlası bulunuyor. Eğer yeni başlamış veya bilmediklerinizi öğrenmek isterseniz, kesinlikle göz gezdirmenizde fayda var.

Black Desert Online

Büyücü karakter sınıfının avantaj ve dezavantajları neler?

Büyücü karakter sınıfı, Black Desert Online ile bizlere sunulmuş olan standart bir büyücü karakteri aslında. Hani, neredeyse her MMORPG ve hatta RPG oyunlarında rastladığımız o Büyücü sınıfının direkt aynısı. Bir sürü uzak menzilli alan etkili, yavaşlatma etkili, geri itme ekili ve sersemletme etkili yetenekleri bulunuyor. Cadı karakter sınıfı ile aynı silahları kullanan Büyücü sınıfı karakterler, çok yüksek hasar verebilme potansiyeline sahipler. Aynı zamanda, kalkan, iyileştirme ve dost birimi canlandırma yetenekleri sebebiyle, destek rolünde de oynanılıyor.

Black Desert Online oyuncuları, Büyücü karakter sınıfını grup PvP ve kuşatmalarda güçlü olması sebebiyle seçebilir, fakat dikkat edilmesi gereken nokta, karakterin 1v1 PvP savaşlarda yeterince güçlü olmaması. Eğer düşman sizi hazırlıksız yakalarsa, işler biraz can sıkıcı bir hal alabiliyor ne yazık ki. Fakat, yeni kullanıcılar için PvE konusunda güçlü olması, muhteşem bir avantaj. Karakteri kullanması da kolay, fakat büyü puanı ve yenilenme süreleri sebebiyle, Büyücü sınıfında ustalaşmak biraz zaman alabilir.

Black Desert Online

Black Desert Online oyuncularını, Büyücü karakteri ile ne gibi artı ve eksiler bekliyor?

Bu rehberimize konuk olan Büyücü karakter sınıfının artıları ve eksilerini şöyle bir araya toparlayalım. Öncelikle, destek yeteneklerinin bulunması, bir artı olarak gösterilebilir. Gerektiği şartta ekibi desteklemek önemli bir hareket olur sonuçta. Ayrıca, yüksek hasarının, alan etkili ve kitle kontrol yeteneklerinin bulunması, Büyücü karakter sınıfını birkaç tık daha yukarı taşımayı başarıyor. Grup PvP savaşları ve kuşatmalardaki etkili oluşunu da unutmamak gerek. Yeni oyuncular için kolay olması, PvE konusunda da güçlü olması, Büyücü karakter sınıfı hakkında bahsedebileceğimiz diğer pozitif yönler.

Eksilerden bahsedecek olursak, Black Desert Online oyuncularının cidden canını sıkabilecek bazı başlıklardan söz etmemiz gerekir. Öncelikle, PvP savaşlarda, takımlar için önemli bir karakter sınıfı olması sebebiyle, direkt olarak odak noktası olacaktır. Yetenek yenilenmesi için gereken süreler, bir hayli uzun. Özellikle savaş esnasında bu uzunluk, yıllar geçiyormuş gibi gelebiliyor. Büyücü karakter sınıfının yetenek kombinasyonları da bir hayli karışık. Oynaması her ne kadar kolay olsa da, ustalaşması biraz zaman alıyor. Ayrıca, bir başka önemli nokta olarak, sahip olduğu düşük savunmayı da gösterebiliriz.

Black Desert Online

Silah ve zırh olarak ne önerebilirsiniz?

Eğer silah konusunda birkaç tavsiye isterseniz, hemen onlardan da bahsedebiliriz. Öncelikli hedefiniz, Liverto olmalı. Tabii, olabildiğince hızlı bir şekilde +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer Liverto alacak bütçeniz henüz yoksa, Yuria da güzel bir avantaj olacaktır. Büyücü karakter sınıfının ikincil silahı olan hançerler konusunda da verebileceğimiz güzel bir tavsiye var tabii ki. Çelik Hançer, Büyücü karakter sınıfı oyuncularının hedefinde bulunması gereken bir silah.

Zırh konusunda, Giath’s Helmet, Red Nose, Bheg’s Gloves ve Muskan’s Shoes, tavsiye edebileceğimiz set. Zira, kullanıcısına sağlamış olduğu 100 can yenilenmesi, 100 maksimum MP/WP/SP, 100 maksimum can, 1 isabet, 1 sıyrılma, 1 saldırı hızı ve 1 yetenek kullanma hızı sebebiyle, tartışmasız en avantajlı set bu olacaktır. Bu seti tamamlayana kadar Grunil seti, bir başka tavsiyemiz olacaktır. Her karakter sınıfı tarafından giyilebiliyor olması gibi önemli bir avantajının yanı sıra, ekstra AP ve her parça başı 2 soket sunuyor. Eğer Grunil seti için gerekli bütçeniz yoksa, Taritas setini de aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Black Desert Online

Aksesuar ve kristaller konusunda Büyücü karakter sınıfı ne kullanmalı?

Aksesuar konusunda Fugitive Khalk’s Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace ve Basilisk’s Belt tavsiyelerimiz arasında yer alacaktır. Tabii, bu eşyalar için hemen yeterli bütçeye sahip olamayabilirsiniz. Bu sebeple, sizlere sunabileceğimiz başka tavsiyelerimiz de bulunuyor elbette. Fakat, kesinlikle ilk saydığımız eşyaları, bütün Black Desert Online’ın Büyücü karakter sınıfı oyuncularına tavsiye ederiz. Bares Earring, Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt, sizler için bütçenizi tamamlayana kadar idare edecek bir set tavsiyesi olacaktır.

Soketlerinize yerleştirmeniz gereken kristaller konusunda aklınız karışıyorsa, bu konuda da tavsiyelerimiz bulunuyor elbette. Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harphia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine öncelikli hedefleriniz olarak bulunmalı. Bütçe yetersizliği çekiyorsanız, Magic Crystal – Crimson Flame, Ancient Magic Crystal of Perfection, Magic Crystal of Infinity – Memory, Ancient Magic Crystal of Abundance – Patience, Magic Crystal of Infinity – Sturdiness ve Magic Crystal of Infinity – Swiftness, yine güzel bir alternatif olacaktır oyuncular için.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın