Black Desert Online: Avcı karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Avcı karakter sınıfı rehberi

Avcı karakter sınıfını denemek isteyen Black Desert Online oyuncuları, bunları kesinlikle bilmeli.

Black Desert Online, biz oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda ve neredeyse her sunucu tıklım tıklım resmen. Bu durumla da elbette gurur duyuyoruz tabii. Bunca oyuncunun bir arada olması, oyunun akıp gitmesine yardımcı oluyor. Bizleri de, CBT‘de sunulan yeni karakter sınıflarından sonra, Avcı karakter sınıfı karşılamıştı yakın bir tarihte. Şu anda oyun içerisinde bulunan bütün diğer karakter sınıflarında olduğu gibi, Avcı karakter sınıfı için de bir rehber hazırladık biz de sizler için. Buraya tıklayarak diğer karakter ve oyun hakkında çok daha detaylar sunduğumuz diğer rehberlerimize göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca, Black Desert Online hakkındaki son haberlerden haberdar olmak isterseniz de, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfayı takip edebilirsiniz.

Black Desert Online

Black Desert Online ekibi, bizlere Avcı karakter sınıfı ile neler sunuyor?

Avcı sınıfı karakterler, Black Desert Online tarafından bizlere sunulan en farklı oynanışa sahip karakter sınıflarından bir tanesi. Oynanış açısından ve karakter tipi açısından fazlasıyla eğlenceli bir yapıya sahip olan Avcı sınıfı karakterler ile PvE oynamak, inanılmaz basit. Bunun sebebi de, Avcı karakter sınıflarının sahip olduğu birçok alan etkili saldırı. Her ne kadar kullanım açısından fazlasıyla eğlenceli mekaniklere sahip olsa da, düşük zırhı sebebiyle bayağı bir dikkatli olmak gerekiyor. Fakat, zaten mobil bir karakter oluşu, Black Desert Online oyuncuları için müthiş bir kolaylık sağlıyor bu konuda.

Avcı karakter sınıfı ile seviye 20‘ye ulaştığınızda, savaşlarda bizlere fazlasıyla yardımcı olan, KaraKurt‘u çağırabiliyoruz. KaraKurt, sadece savaşlarda da yardımcı olmuyor bizlere tabii, aynı zamanda eğer 49. seviyeye ulaşırsanız, bir binek olarak da kullanabiliyorsunuz KaraKurt‘u. Bindiğiniz KaraKurt üzerinden saldırılar gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu durum da, PvP konusunda Avcı karakter sınıfını bir üst noktaya taşıyor.

Black Desert Online

Avcı karakter sınıfının, kısaca artıları ve eksileri neler?

Black Desert Online ile bizleri karşılayan Avcı sınıfı karakterlerin artıları ve eksilerini bir araya toparlayacak olursak, Avcı karakterinin en güzel artılarından biri olan farklı ve kendine özgü oynanış tarzını listemizin başına koyabiliriz. Ayrıca, savaşların hızlı olması da, yine bu karakter sınıfını eğlenceli bir hale getiriyor. PvE konusunda gerçekten muhteşem olan Avcı karakter sınıfı, sahip olduğu hareketlilik ve alan etkili saldırılar ile, rakiplere zor dakikalar yaşatabiliyor. Bütün bunların üstüne bir de kolay oynanabilirliği eklenince, neredeyse mükemmel bir karakter oluyor.

Fakat, dediğimiz gibi, neredeyse mükemmel. Zira, Avcı karakter sınıfının da bazı eksiklikleri bulunuyor ne yazık ki. Bunlardan bahsedecek olursak, sahip olduğu düşük savunmasını hemen en başa koyabiliriz. Avcı karakter sınıfının düşük zırha sahip olan bir karakter olması, yakalandığı yerde yerle bir edilebileceği anlamına geliyor. Akıllıca oynanmadığı taktirde, PvP‘de de fazlasıyla kötü bir yere sahip. Ayrıca, en büyük eksisi olarak da, Avcı karakter sınıfının bir yerden sonra artık aynı şeyi tekrarlıyormuş gibi hissettiriyor olması gösterilebilir.

Black Desert Online

Avcı karakter sınıfı için hangi silah ve zırhları önerebilirsiniz?

Avcı karakter sınıfı için en güçlü silahlar, zaten bildiğiniz üzere büyük patronlardan düşüyor, her karakterde olduğu gibi. Fakat, önceliğiniz o zamana kadar Liverto‘da olmalı. Eğer bir şekilde Liverto‘yu elde ederseniz, ilk işiniz +15’e yükseltmek olmalı. Liverto için yeterli bütçeniz yoksa, Yuria da fazlasıyla yardımcı olacak bir silah olacaktır. Aynı +15 şartı, Yuria için de geçerli tabii ki. İkincil silahınız için Incense Süs‘ü tercih edebilirsiniz. Zira, PvP için büyük artı sağlayan İsabet Oranı gibi müthiş bir artısı bulunuyor. Fakat elinizde Liverto veya Kzarka varsa, İsabet Oranı’na ihtiyacınız olmayacağı için Needle Süs‘ü de tercih edebilirsiniz.

Zırh açısından en iyileri Giath’s Helmet, Hebetate Tree Spirit’s Armor, Bheg’s Gloves ve Muskan’s Shoes olsa da, henüz bu eşyalara ulaşmak kolay olmadığı için farklı alternatifler de bulunuyor elbette. Eğer henüz büyük patronlardan düşen eşyaları alamıyorsanız, Avcı karakter sınıfı için Black Desert Online oyuncularına müthiş bir alternatif olan Grunil setine de göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Bir başka alternatif olarak Zereth Zırh, Zereth Miğfer, Zereth Ayakkabı ve Agerian Eldiven de güzel bir seçenek olacaktır.

Black Desert Online

Peki, Avcı karakter sınıfı, hangi aksesuarları ve kristalleri kullanmalı?

Fugitive Khalk’s Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Yüzüğü ve Basilisk’s Belt ilk olarak hedeflemenizi tavsiye edeceğimiz eşyalar olacaktır. Bunlar dışında, eğer türlü türlü sebeplerle bu eşyalara ulaşamıyorsanız, Bares Küpe, Bares Yüzük, Bares Kemer ve İyileşme Topaz Kolyesi tavsiyelerimiz arasında yer alacaktır. Cadının Küpesi, Gölge İzi, Ogre Yüzük ve Tree Spirit Belt de yine güzel bir alternatif olarak gösterilebilir.

Black Desert Online, oyuncular için bir sürü de kristal sunuyor, sahip oldukları silah ve zırhları için. Bunlardan bahsetmek gerekirse, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harthia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine öncelikli hedefleriniz olarak tavsiye edebileceğimiz taşlar.

Tabii, eğer bütçeniz yetersizse veya henüz oyunda bulunmuyorlarsa, Sihirli Kristal – Kızıl AlevAncient Magic Crystal of Perfection, Sonsuzluğun Sihirli Kristali – Hafıza, Sonsuzluğun Sihirli Kristali – Sabır, Sonsuzluğun Sihirli Kristali – Assault ve Sonsuzluğun Sihirli Kristali – Çabukluk, alternatif olarak tavsiye edebileceğimiz kristaller arasında bulunmaktadır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın