Black Desert Online: Aşçılık hakkında bilmeniz gereken her şey

Black Desert Online: Aşçılık hakkında bilmeniz gereken her şey

Elimizi hamura da bulayacağız artık.

Black Desert Online ile yapılacaklar listesi say say bitmiyor. Kimyadan tutun da, balıkçılığa kadar, hatta ticarete kadar birçok oynanış özelliği bulunduruyor içerisinde. Black Desert Online‘ın en iyi yanı da, bünyesinde barındırdığı her özelliğinin derin ve detaylı olması. Bu rehber yazımızın konuğu olan aşçılık da, Black Desert Online‘ın önemli özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer oyun hakkında yayımlamış olduğumuz, karakter sınıfları ya da diğer yetenekler gibi rehberlerimizden de faydalanmak istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterli. Eğer Black Desert Online ile ilgili son haberleri öğrenmek istiyorsanız, buraya tıkladığınızda açılacak olan sayfayı kontrol edebilirsiniz.

Black Desert Online

Black Desert Online oyuncuları, nasıl aşçılık yapabilir?

Aşçılık, Black Desert Online içerisinde önemli bir yere sahip. Bunun sebebi de, birbirinden farklı ve yararlı, önemli ekstra özellikler kazandıran yiyecekler hazırlanabiliyor olması. Tabii, aynı zamanda para kazanma konusunda da fazlasıyla başarılı bir alan olduğu söylenilebilir. Tıpkı kimyada olduğu gibi, yüksek seviye bir aşçılık yeteneğiniz varsa, oyunun başında beklemeden de para kazanabiliyorsunuz rahatça.

Öncelikle yapmanız gereken, kendinize bir pişirme tezgahı edinmek. 1000 gümüş gibi ucuz bir fiyata NPC‘den başlangıç setini alabilirsiniz. Tabii, isterseniz kendi pişirme tezgahınızı yapabilir veya pazar yerinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız pişirme tezgahınızı evinize kurduktan sonra da, R tuşuna basarak etkileşime geçebilirsiniz. Burada, istediğiniz malzemeleri seçebilir veya tariflere göre yemek pişirebilirsiniz. Tabii, en azından 1 kere o yiyeceği yapmadan tariflerin açılmadığını da belirtmemizde fayda var.

Black Desert Online

Aşçılık ile nasıl tecrübe ve para kazanılır?

Aşçılık yaparken, yüksek kalitede bir sonuç elde etme ihtimaliniz de bulunuyor. Beyaz, yeşil, mavi, sarı ve turuncu olmak üzere, birbirinden farklı kaliteler bulunuyor. Ara sıra çöp sonuç elde edebilirsiniz, fakat moraliniz bozulmasın. Bu çöpler ile kendinize aşçılık tecrübesi edinebilirsiniz. Eğer yapmakta olduğunuz tarifi çoklu bir şekilde üretmek istiyorsanız, malzemelerinizi seçip, yapmak istediğiniz miktarı girebilirsiniz.

Para ve tecrübe kazanma konusunda tavsiyelerimiz de bulunuyor tabii, eğer isterseniz. Aklınızda aşçılık yeteneğinizi geliştirmek varsa, kesinlikle aşçılık görevlerini yapmanızı tavsiye ederiz. Bayağı hızlı bir şekilde tecrübe kazanabilir ve yeteneğinizi geliştirebilirsiniz bu yöntemle. Aşçılık ile alakalı olan işlevsel kostümü kullanırsanız, yemek pişirme süreniz de azalacaktır. Daha fazla işlem gerektiren tarifler, sizlere daha fazla tecrübe puanı kazandıracaktır.

Eğer aşçılık ile para kazanmak istiyorsanız, bu işlemlerin başlarında pek para elde edemeyeceğinizi aklınızda bulundurmanız gerekli önce. Sadece yetenek seviyeniz profesyonel ve üstü olduğu zaman ciddi anlamda para kazanmaya başlayabilirsiniz demektir. Türlü türlü yiyecek ve içecekler yaparak, elde ettiklerinizi pazar yerinde satabilirsiniz. Zira, yiyecek ve içecekler, sağladıkları bonuslar sebebiyle her zaman istenilen eşyalar oyun içerisinde.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın