Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 02.08.2017

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken silahlarınız kadar, üzerinize giyeceğiniz veya kullanacağınız ekipmanlar da oldukça önemlidir. Mesela, başınıza standart bir şapka takmak yerine askeri bir başlık bulursanız, belki karşınızdaki oyunculardan kolayca kafadan vuruş yemezsiniz. Bu yazımızda da sizlere PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisindeki tüm kıyafetlerden ve ekipmanlardan bahsedeceğiz. Tüm bunları yaparken, hangi ekipmanın, ne kadar sağlam olduğunu, size ne kadar defans verdiğini ve bu eşyaların dayanıklılıklarından da bahsetmeyi unutmayacağız. Dilerseniz hemen başlayalım!

PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası için tıklayın!

Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Hangi mermiler, hangi silahlar için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En sağlam kıyafetler ve ekipman bonusları

Oyun içerisinde öncelikle kafanıza takmalık bazı kasklar bulabilirsiniz. Bu noktada karşınıza 3 farklı seviye çıkacak. 1. seviye kasklar, size gelecek olan hasarı %30 kadar azaltıyor. Ayrıca bu kaskların dayanıklılığı da 80 civarında. Çantanızda veya üstünüzde dururken sağladığı ağırlık ise 40. 2. seviye kasklar ise size gelen hasarın %40 kadarını alabiliyor. Bu kaskların da dayanıklılığı 150 kadar ve çantanızda veya üstünüzde 50 değerinde ağırlık sağlıyor. En son seviye olan kask ise, size gelecek hasarın %55 kadarını alıyor. Bu kaskın dayanıklılığı 230 ve ağırlığı da 60.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm silah ekleri ve detayları için tıklayın.

Eğer kafanıza 3. seviye kask taktıysanız, üstümüze giyebileceğimiz şeylerden bahsedebiliriz. Oyunda yine 3 farklı seviyede yelekler bulunuyor. 1. seviye yelek, öncelikle size 50 kapasite veriyor. Ayrıca, size gelen hasarın %30 kadarını emiyor. Bu yeleğin dayanıklılığı 200 ve ağırlığı da 120. 2. seviye yeleklerde ise yine 50 kapasite sunuluyor. %40 hasar emiliyor, 220 dayanıklılık ve 150 ağırlık da karşımıza çıkıyor. Son seviye yelekler de aynı diğer seviyeler gibi 50 kapasite veriyor. Fakat %55 kadar hasar emiyor. Bu seviyedeki yeleklerin dayanıklılığı 250 ve ağırlıkları da 180.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm tüketilebilir ve kozmetik eşyalar için tıklayın.

Kaskımız ve yeleğimiz tamam, sırada ekstra bir şey var. Eğer Utility Belt bulursanız, mutlaka alın çünkü bu ögeler 50 kapasite sunuyor oyunculara. Tabii bir de Ghillie Suit var. Ghillie Suit size kağıt üstünde hiçbir şey vermiyor ama bunun sayesinde çimenliklerde görünmez olabilirsiniz. Son olarak, bir de çantalarımız var. Hemen söyleyeyim, yine 3 seviyede çanta var ve tüm çantaların ağırlığı aynı: 400. Fakat bu çantalar  size ekstra kapasite veriyor. Mesela, 1. seviye çanta 150, 2. seviye çanta 200 ve son seviye çanta 250 kapasite kazandırıyor oyunculara. Bu yüzden, PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken mutlaka her şeyin 3. seviyesini aldığınızdan emin olun.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En güçlü silahlar için tıklayın.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.