Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2021

Electronic Arts CEO koltuğunda oturan Andrew Wilson, gelecek Battlefield oyunu ile ilgili bilgiler verdi. Dahası da, 2021 yılının bahar aylarında gelebileceğini söyledi. Verilen bilgilere göre yolda olan yapım 64 kişiden daha fazla kişiyi destekleyecek. Büyük çaplı savaşlar göreceğiz. Yüzlerce oyuncuyu bir arada göreceğimiz bir Battlefield 6 diye tabir edebileceğimiz oyunun ilkbahar civarlarında duyurulma ihtimali bizleri heyecanlandırmıyor değil.

Battlefield 6 ile ilgili bilgi verildi

Andrew Wilson, “Önümüzdeki aylardaki [2022 mali yılı] planlarımız hakkında, topyekün askeri savaşa gidişi belirleyecek olan bir sonraki Battlefield deneyimimiz de dahil olmak üzere çok daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi. Ardından, “Oyun, her zamankinden daha fazla oyuncuyla devasa, sürükleyici savaşları hayata geçirmek için yeni nesil platformların gücünden tam olarak yararlanıyor. Eşi görülmemiş ölçekte haritaların yer aldığı bir sonraki Battlefield sürümü, serinin bilindiği tüm yıkım, oyuncu ajansı, araç ve silah savaşını alıp başka bir seviyeye taşıyor. Ekip odaklı bir şekilde çalışıyor ve oyunun durumu, beklediğimizden daha da ötede ilerliyor. Oyunu baharda ortaya çıkaracağız ve 2021 tatil sezonunda oyuncularımız için belirleyici bir Battlefield deneyimi sunacağız.” dedi.

Yolda olan yapım, PS5, Xbox Series X ile Xbox Series S platformlarının gücünden tam anlamıyla faydalanacak. Yani, gerçekten çok ama çok büyük savaşlar görebiliriz. Elbette görsellik de aynı miktarda uçuşa geçecektir. CFO koltuğundaki Blake Jorgensen, “Resmi açıklamalar 4. çeyrekte verilecek, ancak size Battlefield ekibinin inanılmaz bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Marka tarihinde, özelliklerinin tamamlanması yolunda, önceki ürünlerde bulundukları yerlerin çok ilerisindeler.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.