Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.12.2019

Battlefield serisi oyunlarının vazgeçilmezi hale gelen özel sunucular, serinin en yeni oyunu olan Battlefield 5 ile birlikte de sunulacak. DICE tarafından “Topluluk Oyunları” şeklinde adlandırılan bu sunucular, oyuncuların özel ayarlar yapmasını sağlıyor. Her ne kadar şu anda kendi suncularınızı kullanamayacak olsanız da DICE sunucularının keyfini çıkarabilirsiniz.

Battlefield 5 inceleme

Oyunun geliştiricisi DICE tarafından yapılan duyuruya göre, hizmetin başlangıcından itibaren 16, 32 ve 64 kişilik sunucular kullanılabilecek. Oyuncular, oyundaki oynanabilir olan bütün oyun modlarını kendi sunucularında kullanılabilecek. Conquest, Breakthrough gibi klasik oyun modlarının yanı sıra Grind gibi sınırlı süre aktif olan modları da istediğiniz gibi seçebileceksiniz. Sunucuda oynanacak oyunların içeriğinin yanı sıra, sunucunun kontrollerine de önem verilmiş gibi görünüyor.

Battlefield 5 özel oyun sunucuları, yöneticilere oyuncuları sunucudan atma veya kalıcı olarak engelleme yetikleri sağlayacak. Yöneticiler, istedikleri oyun modlarını ve haritaları sıralayarak bir oyun rotasyonu yaratabilecekler. Bunalara ek olarak, sunucuları şifreleyerek korumak da mümkün olacak. DICE, bütün bunların oyunculara arkadaş canlısı bir ortam sunulması için her şeyin göz önüne alındığını belirtiyor.

Battlefield 5, Topluluk Oyunları ile yeni bir deneyim sunacak.

Tüm bu iyi özellikler bir kenarda dururken, maalesef Topluluk Oyunları ile oyunculara sunulamayan şeyler de bulunuyor. Özel bir sunucuda oyun oynadığınız takdirde, rütbe atlamanız için gereken ilerleme puanlarını elde edemeyeceksiniz. Bunun yanında, Tides of War ilerlemeleri veya Chapter Rank deneyim puanı kazanmanız da mümkün olmayacak. Topluluk Oyunları, oyunculara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunarken art niyetli oyuncuları da uzak tutacak gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.