EA DICE, Battlefield 5 satış başarısıyla ilgili tepkilere cevap verdi

EA DICE, Battlefield 5 satış başarısıyla ilgili tepkilere cevap verdi

Battlefield 5 Gamescom 2018'den oldukça prestijli bir ödül ile döndü.

Star Wars Battlefront II çıkışını gerçekleştirdikten sonra oyuncular tarafından eleştirilmiş ve seyrek içerik güncellemeleri alarak hayal kırıklığı yaratmıştı. Satışlarının düşük olduğu belirtilen Battlefield 5 ile de aynısının yaşanmasından korkan oyuncular, bir süredir tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getiriyorlardı. EA DICE tarafından bunlar ile ilgili yapılan bir paylaşım ile oyunun son ana kadar destekleneceği belirtildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5 Çok Oyunculu Yapımcısı olan David Sirland, Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarından birine oldukça açık bir şekilde cevap verdi. Yapımcı, böyle bir durumun asla yaşanmayacağını çünkü Battlefield serisinin bir lisans serisi olmadığını belirtti. Hatırlayacağınız üzere Disney Star Wars Battlefront II’ye oldukça etkin bir şekilde müdahale etmiş ve geliştirilme sürecini yönlendirmişti. Üstelik yapımcının buna ek olarak başka bir teminat sunduğunu daha söyleyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oldukça zorlu bir çıkış dönemi yaşayan Battlefield 4 daha sonrasında durumu toparlamayı başarmış ve oyuncuları tatmin etmişti. Battlefield 5 ile zorlu bir dönem yaşanmasının oyundan desteğin kesileceği anlamına gelmediğini belirten Sirland, adeta yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır demiş oldu. Yapımcının Battlefield 1 oyununun içerikleri üzerinde çalıştığını ve ek paketleri sunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Bütün bunların üstüne Battlefield 5’in Gamescom 2018 sırasında oldukça prestijli bir ödüle layık görüldüğünü de söyleyebiliriz. EA DICE’ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, oyunun en iyi çok oyunculu oyun seçildiği belirtiliyor. Tedirgin olan hayranların tüm bu açıklamaların ardından biraz olsun rahatlaması geliştiricilerin işini de kolaylaştıracaktır.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.