Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 28.09.2021

En son Battlefield 2042 ile alakalı bir erteleme haberi almıştık. Bu erteleme haberi ile doğal olarak beta tarihleri de ileri alınmış oldu. Sızdırılan son haberlere göre Beta tarihleri belli olmuş olabilir. Bununla birlikte haftaya bol bol BF 2042 ile alakalı oynanış videosu ve ek bilgiler edinebiliriz.

Sızıntının kaynağı bir Çin video paylaşım platformu.

Battlefield 2042 beta tarihleri, görünüşe göre Çin video paylaşım platformu Bilibili aracılığıyla sızdı. Bu ayın başlarında, güvenilir endüstri uzmanı Tom Henderson, Battlefield 2042 beta sürümünün 8 Ekim tarihinden önce ön sipariş veren müşteriler için 6 Ekim’de başlayacağını iddia etmişti. Ve bu tarihler, Bilibili’nin canlı yayın sayfasında belli oldu. Battlefield 2042 beta tarihleri 6-9 Ekim günleri arasında olacağı paylaşılan görselde açıkça belli oluyor. Gelgelelim bu durum Henderson’un dedikleri ile uyuşuyor.

Eylül ortasında Electronic Arts, Battlefield 2042’nin çıkış tarihini 22 Ekim’den 19 Kasım’a erteledi. Oskar Gabrielson kısa süre önce Battlefield 2042’nin Covid-19 pandemisinin neden olduğu sorunlar nedeniyle ertelendiğini söyledi. EA, Temmuz ayında Battlefield 2042’nin açık beta sürümünün Eylül ayında başlayacağını söylemişti. Ancak oyun ertelendiğinde planlarının görünüşte değiştiğini de eklediler. EA, oyunun gecikmesiyle ilgili haberlerin yanı sıra, açık beta güncellemelerinin bu ay içinde geleceğini söyledi.

Tom Henderson Beta tarihlerinin değişebileceğini söylüyor.

Henderson bugün, resmi bir Battlefield 2042 beta duyurusunun ve beraberindeki fragmanın 29 Eylül’de yayınlanması planlandığını söyledi, ancak bu planların Bilibili sızıntısından etkilenebileceğini öne sürdü. Reklam, beta sürümünün 9 Ekim’de sona ereceğini gösteriyor. Ancak Henderson bunun yalnızca reklam amaçlı akış etkinliği olduğunu düşünüyor. Beta için dört günlük bir program biraz kısa, ancak kesin bir şey söylemeden önce resmi ayrıntıları beklememiz gerekecek. Ek olarak Henderson, beta haberlerinin bugün veya yarın yeni bir fragmanla birlikte yayınlanmasını bekliyor. Bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için çok fazla beklememize gerek yok.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.