Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.02.2023

Nintendo GameCube için mevcut olan en iyi oyunların birçoğu Nintendo Switch'e aktarıldı. Super Mario Sunshine, Resident Evil 4 ve Metroid Prime, sisteme geçiş yapan ve yeni neslin bu oyunların neden bu kadar sevildiğini görmesini sağlayan oyunlardan sadece birkaçı. Bandai Namco ekibinin Tales of Symphonia Remastered oyununun Switch versiyonu geçtiğimiz ay hayranlarını üzen bir durumda piyasaya çıktı. Ne yazık ki, her GameCube portu özenle ele alınmadı. İşlerin bu kadar vahim olması nedeniyle, Tales'in resmi Twitter hesabı açıklama yaptı. Açıklamada, Bandai Namco Tales of Symphonia Remastered için özür diledi.

Bandai Namco Tales of Symphonia Remastered portu için özür diledi

Twitter gönderisinde, "Şu anda satışta olan bu ürün versiyonunda oynanışla ilgili bir sorun olduğunu doğruladık. Şu anda bir düzeltme araştırıyoruz. Gelecekteki düzeltmeler için güncelleme öğrenilir öğrenilmez sizi bilgilendireceğiz. Bu hesaptan göndereceğiz, bu nedenle lütfen bilgi için bekleyin. Müşterilerimize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." dediler.

2003 yılında, Tales of Symphonia Nintendo GameCube'te ilk çıkışını yaptı ve anında hayranların favorisi haline geldi. Tales of Symphonia, aradan geçen 20 yıl içinde PlayStation 2, PlayStation 3 ve PC de dahil olmak üzere diğer platformlara da taşındı. Hayranlar bunun için anlaşılır bir şekilde hevesliydi çünkü Switch yeniden yapımı, oyunun 20 yıl sonra ilk kez bir Nintendo konsolunda kullanıma sunulması! Ancak Switch versiyonu, yavaş yükleme süreleri ve performans sorunları gibi GameCube versiyonunda olmayan bir dizi soruna sahip.

Tales of Symphonia Remastered'ın teknik olarak GameCube sürümünün bir portu olmadığı, bunun yerine daha düşük PS2 sürümüne dayandığı gerçeği, hayranlar için bir başka sıkıntı nedenidir. PS2 ve Switch sürümleri saniyede yalnızca 30 kare hızına sahipken GameCube sürümü 60 kare hızına sahip. Bu RPG Nintendo hayranları için çok önemli. Lloyd Irving Super Smash Bros Ultimate'da bir Mii Fighter kostümü olarak bile göründü. Bandai Namco'nun oyunu meraklıları memnun edecek bir konuma getirip getiremeyeceğini göreceğiz. Umarız, işletme Nintendo hayranlarına adil davranır. Bandai Namco Tales of Symphonia Remastered portu için özür diledi dedik. Ancak, sitemizdeki tek yazı bu değil. Şimdi, sizlere başka yazılarımızı önereceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Bandai Namco Tales of Symphonia Remastered portu için özür diledi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.