Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.10.2023

Eğer vahşi dövüş sahneleriyle dolu bir anime arıyorsanız, Baki tam aradığınız şey olabilir. Bu popüler Shonen serisi, babası gibi güçlü bir dövüşçü olmayı hedefleyen bir dövüş sanatçısını takip ediyor. Yolda, muhteşem ve acımasız aksiyon sahnelerinde rakiplerle karşı karşıya gelecektir. Peki, bu seriyi hangi sırayla izlemek gerek? Baki izleme sırası rehber yazımızda, tam olarak bu soruyu yanıtlayacağız.

Baki son zamanlarda Netflix tarafından uyarlandı. Ancak anime bu versiyondan çok daha önceye dayanıyor. İlk Baki animesi 1990'ların başında çıktı ve izlemeye nereden başlayacağınızı belirlemek oldukça karmaşık olabilir. Çünkü Baki'nin birçok farklı serisi bulunuyor. Bunlar arasında "Baki the Grappler" da yer almaktadır. Bu da nereden başlayacağınızı seçmekte zorlanmanıza neden olabilir.

Eğer Baki'ye nasıl başlayacağınızı anlamakta güçlük çekiyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Baki'yi sırayla izlemenin ayrıntılarına sahibiz ve hem kronolojik sıra hem de yayın sırası hakkında bilgi vereceğiz. Neyse ki, bu iki sıra arasında çok fazla fark yok, bu yüzden hangi sırayı seçerseniz seçin, iyi bir deneyim yaşayacaksınız.

Baki Kronolojik İzleme Sırası

Baki izleme sırası (2023) - Baki hangi sırayla izlenir?

Birkaç on yıl boyunca birçok Baki animesi yayınlandı, bu da ona girmeye çalışmak oldukça karmaşık görünmesine neden olabilir. Neyse ki, Baki'yi kronolojik sırayla izlemek isterseniz, genellikle izleme sırasına sadık kalmalısınız. Bu, "Baki the Grappler"ı izleyerek başlayacak, ardından Netflix'in "Baki" ve sonra "Baki Hanma"yı izleyeceksiniz demektir.

Baki'yi kronolojik sırayla izlemeyi düşünüyorsanız, işleri karmaşıklaştıran tek şey, 1994 yılında yayınlanan "Grappler Baki: The Ultimate Fighter" adlı ilk Baki animesi olan "Grabbler Baki: The Ultimate Fighter"dir. Bu OVA (orijinal video animasyon) Baki the Grappler zaman çizelgesi sırasında geçer ve bu serinin ortasında izlenmesi en iyi sonuçları verir.

Netflix tarafından yapılan Baki animelerini izlemeyi planlıyorsanız, bu animelerin Baki the Grappler olaylarından sonra gerçekleştiğini unutmayın. Anime, seriyi yeni başlayan hayranlara uyarlamaya çalışsa da bu seriyi bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz.

İşte Baki'yi kronolojik sırayla nasıl izleyebileceğinizi bulabilirsiniz:

 1. Baki the Grappler, 1. Sezon - Bölümler 1-16
 2. Grappler Baki: The Ultimate Fighter
 3. Baki the Grappler, 1. Sezon - Bölümler 17-24
 4. Baki the Grappler, 2. Sezon - Bölümler 1-24
 5. Baki: Most Evil Death Row Convicts Special Anime
 6. Baki, 1. Sezon - Bölümler 1-26
 7. Baki, 2. Sezon - Bölümler 1-13
 8. Baki Hanma, 1. Sezon - Bölümler 1-12
 9. Baki Hanma, 2. Sezon - Bölümler 1-27

Baki Yayın Tarihine Göre İzleme Sırası

Grappler Baki: The Ultimate Fighter

Eğer Baki'yi yayın sırasına göre izlemek isterseniz, sadece "Grappler Baki: The Ultimate Fighter" ile başlamanız gerekecektir, bu da 1994 yılında yayınlandı ve en yeni Netflix serisi olan "Baki Hanma" ile devam ederek 2023 yılında yayınlandı.

"Grappler Baki: The Ultimate Fighter," anime tarihinde yayınlanmış iki Baki OVA'sından biridir. Diğeri "Baki: En Kötü Hükümlü Özel Anime" dir ve bu 15 dakikalık anime, Baki'nin mangasının bir cildiyle birlikte bir DVD'nin içine konulduğu bir anime olarak yayınlandı. Bu OVA, Netflix'in "Baki" animesinin ilk sezonunun olaylarından önce geçer.

Netflix'teki Baki'yi izlemeye başladığınızda sizi kafa karıştırabilecek bir başka şey de, Baki'nin nasıl listelendiğidir. Netflix'te "The Great Raitai Tournament Saga" adlı bir dizi bulunuyor. Bu sadece Baki'nin 2. sezonudur ve basitlik açısından izleme sıralamalarımızda böyle listelendirmiş bulunmaktayız.

İşte Baki'yi yayın sırasına göre nasıl izleyebileceğinizi bulabilirsiniz:

 1. Grappler Baki: The Ultimate Fighter
 2. Baki the Grappler, 1. Sezon - Bölümler 1-24
 3. Baki the Grappler, 2. Sezon - Bölümler 1-24
 4. Baki: En Kötü Hükümlü Özel Anime
 5. Baki, 1. Sezon - Bölümler 1-26
 6. Baki, 2. Sezon - Bölümler 1-13
 7. Baki Hanma, 1. Sezon - Bölümler 1-12
 8. Baki Hanma, 2. Sezon - Bölümler 1-27

Baki Nerede İzlenir?

Baki Hanma

Baki ve Baki Hanma'yı izleyebileceğiniz tek yer Netflix'tir. Netflix Orijinal Anime'nin tüm bölümleri bu platformda izlenebilir. Eğer henüz bir abone değilseniz, Baki ve Baki Hanma'yı izlemek için Netflix'e katılabilirsiniz.

Baki the Grappler ve OVA'ları izlemek isterseniz, işler biraz daha karmaşık hale gelir. Bu animeleri izlemek için herhangi bir akış hizmeti mevcut değildir, bu nedenle bunları yasal olarak izlemenin tek yolu, artık yeni satın alınamayan orijinal DVD'leri bulmaktır. Bu DVD'leri bulmak zor olabilir, çünkü yeni baskısı yapılmamıştır ve ikinci el olarak aramak gerekebilir.

Baki nedir?

Baki izleme sırası rehber yazımızda, bir de seriden bahsedelim. Ayrıca, "Baki," orijinal adıyla "Grappler Baki," dövüş sanatları temalı bir Japon anime ve manga serisidir. Bu serinin temel odağı, ana karakter Baki Hanma'nın, dünyanın en güçlü dövüşçüsü olma hedefi etrafında döner. Baki, babası Yujiro Hanma gibi bir dövüş ustası olma arayışında çeşitli güçlü rakiplerle mücadele eder.

Baki, ilk kez 1991 yılında manga olarak yazılmış ve sonrasında birçok anime adaptasyonuyla izleyiciyle buluşmuştur. Seri, dövüş sahneleri, karakter derinliği ve heyecan verici hikayesiyle tanınır. Ana karakter Baki, fiziksel ve zihinsel olarak kendini sürekli olarak geliştiren bir karakter olarak dikkat çeker.

Netflix, "Baki" serisini yeniden canlandırdı ve son dönemde bu platformda yayınlandı. Netflix'in "Baki" versiyonu, önceki anime serilerinin olaylarından sonra gerçekleşir, bu nedenle seriyi izlemek isteyenler hangi sırada izlemeleri gerektiği konusunda bazı kararsızlıklar yaşayabilirler.

"Baki," izleyicilere dövüş sanatlarının dünyasına derinlemesine bir yolculuk sunan ve eylem dolu sahneleriyle dikkat çeken bir seridir. İzleyiciler, ana karakter Baki'nin yükselişini, güçlü rakipleriyle olan çatışmalarını ve dövüş sanatlarının sınırlarını zorlayan aksiyon dolu hikayesini takip edebilirler.

Baki izleme sırası yazımız bu kadardı ancak size başka tavsiyelerimiz de var. Şimdi, bir de onlardan bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde sizi bekleyen diğer yazılarımıza da bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Zira, fazlasıyla dikkatinizi çekecek yazılarımız mevcut. Şimdi, Batman izleme sırası rehber yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Ardından, Spider-Man izleme sırası rehber yazımız mevcut. Sonra, Marvel izleme sırası rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Dahası, DC filmleri izleme sırası rehber yazımız da var. İzleme sırası yazılarımızda son olarak Star Wars izleme sırası yazımızı da tavsiye edebiliriz. Bunlar dışında, sitemizde sizi bekleyen başka yazılarımız da var. Mesela, 2023 Marvel filmleri rehber yazımızda, filmlerle birlikte dizileri de anlattık. Sonra, 2024 Marvel filmleri rehber yazımız da var. Bu yazımızda da filmler dışında dizilerden de bahsettik. Bu sayede, yolda olan ve çıkmış olan bütün Marvel dizi ve filmlerini öğrenme şansınız olacaktır. Tabii, bahsettiğimiz öğrenme olayı, 2023 ve 2024 yılları için geçerli. Çünkü her 2 yazımız da daha öncesini ve sonrasını kapsamıyor ne yazık ki. Şimdi, bol keyifli seyirler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.