Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.02.2023

Assassin's Creed Nexus henüz Ubisoft'tan resmi bir duyuru almamış olsa da, yakın tarihli bir rapor geliştiricinin VR oyununun devamı üzerinde çalıştığını gösteriyor. Oculus Quest 2 için özel bir Assassin's Creed oyunu Ubisoft tarafından 2020 yılı için duyurulmuştu. O zamandan bu yana çok şey değişti. Ancak oyun hala isim değişikliğine uğrayan Meta Quest 2 için bekleniyor. Insider Gaming'den Tom Henderson, Meta'daki bütçe kesintilerinin yakın zamanda münhasırlık anlaşmasının iptal edilmesine neden olduğunu iddia ediyor. Assassin's Creed Nexus, PlayStation VR gibi ek platformlarda sunulabilir, ancak yine de Meta Quest 2 için piyasaya çıkacak.

Başka bir Assassin's Creed VR oyunu söylentisi var

Henderson, Assassin's Creed Nexus'un geliştirilmesinin değişiklik yapılamayacak kadar ilerlediğini ve oyunun muhtemelen Meta'ya özel olmaya devam edeceğini iddia ederek devam ediyor. Ubisoft şu anda çeşitli platformlarda mevcut olacak bir devam oyunu yaratma planı yürütüyor. Belli ki şirket Nexus için büyük umutlar besliyor ve bir devam oyunu ile başarısından faydalanmayı planlıyor. Assassin's Creed Nexus'un serinin geçmişinden çok sayıda karakter içereceği söylentisi var. Bu yüzden Henderson, devam oyununda daha da fazla hayran favorisi olacağı fikrinde.

Her söylentide olduğu gibi, resmi bir duyuruya kadar bu bilgilere dikkat etmekte fayda var. Henderson bu tür sızıntılar konusunda çok iyi bir geçmişe sahip. Fakat, video oyun endüstrisindeki planlar her zaman değişebilir. İki yıldan daha uzun bir süre önceki bir duyuruya rağmen, bu raporda söz konusu VR oyununun bir devamı olması muhtemel. Umarız Assassin's Creed Nexus yakında her şeyi açıklamaya yardımcı olacak resmi bir açıklamaya sahip olur.

Elbette, başka bir Assassin's Creed VR oyunu olma ihtimali çok yüksek. Bu franchise sürekli olarak Ubisoft'un en kazançlı oyunlarından biri olmuştur ve şirketin bazı finansal zaferlere ihtiyacı vardır. Hayranlar şimdilik neyin ortaya çıkacağını görmek için beklemek zorunda kalacaklar. Assassin's Creed için bir başka VR oyunu söylentisi bir yana, şimdi bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Assassin's Creed için bir başka VR oyunu söylentisi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.