Assassin’s Creed Odyssey resmi olarak duyuruldu

Assassin’s Creed Odyssey resmi olarak duyuruldu

Oyunun resmi tanıtımı ise E3 2018 sırasında gerçekleşecek.

Assassin’s Creed Odyssey ile ilgili söylentilerin tamamı resmi olarak doğrulandı. Ubisoft, geçtiğimiz günlerde yaptığı yatırımcı konferansında E3 2018’de görebileceğimiz muhtemel oyunların sinyallerini vermişti. Bu oyunlar arasında hiç düşünmediğimiz ancak yine de 2018 yılının sonunda çıkmasını beklediğimiz yeni Assassin’s Creed oyunu gerçek oldu. Bir süredir sızıntılar ile karşımıza çıkan Assassin’s Creed Odyssey Ubisoft tarafından yapılan Twitter paylaşımı ile resmi olarak duyuruldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Odyssey adından da anlaşılabileceği gibi Yunanistan’da geçecek olan oyun, bir süredir gerçekleşen sızıntılar ile karşımıza çıkıyordu. İlk olarak, oyunun Yunanistan’da geçeceği de dahil oyuna dahil pek çok bilgi sızdırılmış ve ardından ise bu bilgiler farklı kaynaklardan doğrulanmıştı. Bütün bunlardan sonra, geçtiğimiz gün oyunun adını taşıyan bir anahtarlık da ortaya çıkmış ve sizlerle anında paylaşmak isteyeceğimiz kadar dikkatimizi çekmişti.

Ubisoft tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşım ile, oyunun adı da dahil tüm sızıntıların doğru olduğu ortaya çıktı. 2018 yılının sonunda oyuncular ile buluşacak olan Assassin’s Creed Odyssey, serinin yeni oyunu olacak. Ubisoft, bir yıl ara ile seriye devam ettirerek başarıyı yakalayacağını umuyor olabilir. Dileriz ki bu gerçek olur ve E3 2018 sırasında gerçekleştirilecek olan tanıtımda oyunun başarısını seyrederiz.

Assassin's Creed Odyssey

Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey ile neler sunacak?

Oyuna dair daha önceden ortaya çıkan bilgilere göre, Origins ile hikaye bağlantısının korunacağını söyleyebiliriz. Bayek ve Aya karakterlerinin döndüğünü göreceğimiz oyunda, bu ikisine ek olarak iki farklı ana karakterimiz daha bulunacak. Ubisoft tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşıma bakıldığında ise, oyunun grafiklerinin de Origins ile benzer olacağını ve tatmin edici bir deneyim yaşatacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar ile hareket etmemiz gerekirse, paylaşılan kısa tanıtım videosuna göz atabiliriz. 300 Spartalı filmindeki “This is Sparta!” sahnesine gönderme olabileceğini düşünmeden geçemiyoruz açıkçası. Oyunda bir Assassin olacağımızı düşündüğümüz takdirde, bir şekilde yok olmaya ve boyun eğmeye karşı gelen şehir devletlerinin birisinin yanında savaşacağımız tahminini yürütebiliriz. Yunanistan’ın o dönemde şehir devletlerinden oluşuyor olması da bu tahmini güçlendirecektir.

Ubisoft’un E3 2018 sunumu 11 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek. Bu tarihlerde bizleri takip ederek oyun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. E3 2018 sırasında detaylı olarak tanıtılması beklenen Assassin’s Creed Odyssey’in 2018 yılının sonlarına doğru çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.


Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed Odyssey inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.