Avatar
Yazar: Berkay Dağlı, Editör Yazım tarihi: 07.10.2023

Assassin's Creed Mirage oyununun Türkçe yamasını nasıl yapmak mümkün? Ubisoft'un ünlü oyun serisi, ilk başlangıç noktasına geri döndü. Kendimizi Basim olarak adlandırdığımız Mirage, 9. yüzyıl Bağdat sokaklarında gizli bir oyun sunuyor. Son üç Assassin's Creed oyununa kıyasla bu seneki oyunun hikayesi çok daha kısa. Öyle ki, Vallaha'yı tamamen bitirmek 144 saat sürüyorken, Mirage 20 ila 23 saat sürüyor.

İnceleme hakkındaki görüşler ve puanlar genel olarak olumlu olsa da, Mirage'ın Türkçe dil seçeneğinden yoksun olması ülkemizdeki oyuncuların gözünde önemli bir eksiklik olarak görüldü. Ubisoft'un Türkiye'de güçlü bir varlığa sahip olmasına rağmen Assassin's Creed serisini yerelleştirmemesi, her yeni oyunun piyasaya sürüldüğünde tepkilere neden oluyor. Neyse ki, şu anda Türkçe yamalar bize yardımcı oluyor.

Assassin's Creed Mirage, ilerledikçe karmaşık bir hikayeye sahip değildir, ancak yine de Türkçe olarak Basim'in macerasını deneyimlemek isteyebilirsiniz. Herkesin yabancı dili iyi olmadığı açıktır. Anlatı tabanlı oyunlarda ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Aksi takdirde bağlamdan uzaklaşabilir ve bu durumdan tam olarak zevk almazsınız.

Assassin’s Creed Mirage Türkçe Yama Nasıl Yüklenir?
Assassin’s Creed Mirage Türkçe Yama Nasıl Yüklenir?

Assassin’s Creed Mirage Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Assassin's Creed Mirage Türkçe yama, lansman sırasında Anonymous Çeviri tarafından yayınlandı. Arayüz, ana hikaye, yan görevlerdeki diyaloglar, karşılıklı konuşmalar ve yetenekler dahil olmak üzere tüm içerik Türkçeleştirildi. Çeviriye erişmek için üyelik ücreti olarak aylık 85,5 TL ödemeniz gerekiyor. Abonelik tamamlandıktan sonra yüklediğiniz yamaları, oyuna güncelleme gelmediği sürece ömür boyu kullanabilirsiniz. Bu, oyunu veya yamayı silmediğiniz ve bilgisayarınızı sıfırlamadığınız sürece geçerlidir. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra yamayı nasıl kuracağınızı kısaca açıklayalım.

Önce Anonymous Çeviri'nin uygulmasını indirin. Daha sonra programın sağ üstünde profilinizi açın ve Varlıklarım'a basın. Listede Mirage bulun. Ardından, İndir'e tıklayın ve Kur'a tıklayın. Tamam'a basın ve ana dizini seçin. Yamanın inmeye başlaması bekleniyor. Kurulum, yıkama tamamlandıktan sonra otomatik olarak başlayacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.