Apple şirketi, iPhone kullanıcılarından özür diledi

Apple şirketi, iPhone kullanıcılarından özür diledi

Bakalım, fiyatlar bizim için ne kadar oynayacak?

Apple şirketine ait iPhone telefonlar, genel olarak bir yerden sonra çok hızlı bir şekilde şarjını tüketmeye başlıyor, bildiğiniz gibi. Aslında, bu durum her ne kadar pillerin zamanla yıpranması ile alakalı olsa da, birçok kullanıcı bu durumdan bayağı bir şikayetçiydi. Apple şirketi de, onca şikayete daha fazla dayanamadı ve topluluktan özür diledi. Ayrıca, isteyenler için pil konusunda da güzel bir teklif sundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Apple şirketi, iPhone kullanıcılarından özür diledi

Apple şirketi, “Müşterilerimizden, eski pillere sahip olan iPhone‘lardaki performans ve bu işlemleri nasıl ele aldığımız konusunda geri dönüşler alıyorduk. Apple‘ın sizi yüzüstü bıraktığını düşündüğünüzü biliyoruz. Özür dileriz. Bu sorun hakkında birçok yanlış anlaşılma oldu, bu yüzden yapmakta olduğumuz bazı değişiklikler konusunda açıklık getirmek ve sizleri bilgilendirmek isteriz.” dedi.

Ardından da, “Her şeyden önce, asla ve kat’iyen bilerek bir Apple ürününün ömrünü kısaltmak ya da kullanıcı tecrübesini azaltarak, müşterilerin yeni ürünleri almasını sağlamayız. Hedefimiz her zaman müşterilerimizin sevdiği ürünleri yapmak oldu ve iPhone‘ların olabildiğince fazla dayanıklı olması da, bu konuda önemli bir yere sahip.” şeklinde devam etti.

Şirket, yapmış olduğu bu açıklamaların ardından, pillerin zamanla nasıl yaşlandığını da anlattı. Ayrıca, pil sorunları yaşayanlar için geçtikleri güzel bir kıyaktan da bahsettiler. Apple şirketi, yaptıkları açıklamalara göre, 79 dolar olan pil değişim ücretini, 29 dolara kadar indiriyor. Tabii, bu durum sadece Aralık 2018 tarihine kadar geçerli. Ayrıca, sadece iPhone 6 ve üstü cihazlar için geçerli. Eğer iPhone 6 veya üstü bir cihazınız varsa ve garantisi bitmişse, yine 29 dolarlık ücretten faydalanabileceksiniz. Bütün bunların üstüne, pil ömründen bahseden bir yazılım güncellemesi de yapılacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.