Apex Legends karakter rehber: Bangalore

Apex Legends karakter rehber: Bangalore

Bangalore neler yapabilir?

Apex Legends oyununda 9 adet karakter var. Onlardan biri olan Bangalore, Apex Legends oyununun asker sınıfıdır. Hızlı koşar, iyi vurur ve mesleğinden dolayı silahlarla pek bir içli dışlıdır. Bunların yanında, diğer karaterlere oranla hiç de karmaşık mekanikleri yoktur ve oynanışı kolaydır. Yeni başlıyorsanız, tercih edebilirsiniz. Kolay olduğu kadar etkilidir de. Bangalore karakterinin oynanmasını ilginç kılan mekanikleri var. Oyuna yeni başladıysanız ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, buraya tıklayarak size yardımcı olmaya çalıştığımız rehber yazılarımıza gidebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Apex Legends Bangalore için yararlı ipuçları

Bangalore’un en dikkat çeken ve en yararlı olan özelliği, pasifi. Bu, su götürmez bir gerçek. Belki de oyunun en iyi pasifi budur. Double Time isimli yeteneği, hasar aldığınızda koşma hızınızı artırmaya yarıyor. İhtiyaç duyduğunuzda kurtulmanız için harika bir yol. Düşmanınıza hızlı bir şekilde saldırdığınızda ise yanınıza daha hızlı gitmek için bir hediye. Bu yetenek aktif olduğunda ise unutmamanız gereken bir şey var, o da çok fazla sapmamanız. Eğer hız artışı esnasında farklı yönlere hızlı bir şekilde dönüyorsanız, bu özellikten pek de yararlanamayacaksınız demektir. Bunun yerine, oldukça düz bir çizgide koşmalı ya da daha iyisi olan, kayma seçeneğine başvurmalısınız.

Bangalore ile kullandığımız Q yeteneği, belli bir bölgeyi anında dumana boğuyor. İşaretli bölgeye silahımızla ateş ediyor, 3 farklı sis bombası atıyor ve içeride kalanların görüş alanını neredeyse sıfıra indiriyoruz. Arkadaşlarınızdan biri mi düştü? Hemen bu yeteneğe başvurun. Gelen mermilerden kendinizi ve takımınızı korumanız mı gerek? Yoksa savaşın ortasında kendinizi iyileştirmeniz mi gerek? Bu ve buna benzer durumların hepsinde aklınıza hemen Q yeteneği gelsin. Sizi beladan hatırı sayılır bir vakit boyunca uzak tutacak.

Karakterimizin Ulti yeteneği olan Z yeteneği, işaretli bir alana bomba yağdırıyor. Bu bölgenin içerisinde siz veya bir takım arkadaşınız kaldıysa dert değil. Zira, bu yetenek sadece düşmanlara hasar veriyor. Bir düşmanı düşürüp öldüremediyseniz, Z yeteneğini kullanmayı hemen düşünüverin. Öyle ki, kullandığınızda düşman takımın saklanmasını sağlayacak, zaman kazanacaksınız. Ek olarak, düşürdüğünüz adamı öldürebilirsiniz. Hatta, ona yardıma gelenleri bile öldürebilirsiniz. Tek eksik tarafı, bombalar aşağıya düştükten bir süre sonra patlıyor olması. Bu süre de, düşmanların kaçması için yeterli bir süre. Tabii ki, etkisi bu denli yüksek bir yeteneğin, bekleme süresi de yüksek. Tam zamanında kullanmalısınız ki maksimum verimi elde edebilesiniz.


Apex Legends  Satın al
   Haber  |  Öne Çıkanlar  |  Rehber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.