Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 21.08.2018

Ubisoft tarafından oyunculara sunulan oyunların genellikle FPS ve RPG türlerinde öne çıktığı düşünülse de, strateji noktasında Anno serisi bulunuyor. Gamescom 2018 tüm hızıyla devam ederken bu serinin yeni oyunu olan Anno 1800, bir tanıtım videosu ile birlikte oyunculara sunuldu. Geliştiriciler, yalnızca oyunun var olduğunu değil bir çıkış tarihine sahip olduğunu da duyurdular.

Anno 1800, serinin tüm beğenilen unsurlarını içeriyor.

19. yüzyılda geçecek olan Anno, bir imparatorluğu yönetme imkanını bilgisayarlarınıza getirecek. Sanayileşmenin hız kazandığı dönemlerde nasıl ticaret yapacağınızı ve nasıl dengeleri koruyacağınızı kendiniz keşfedeceksiniz. Pek çok keşif de yapabileceğiniz bu yeni Anno oyununun oyuncuya oldukça fazla özgürlük tanıyacağını belirtebiliriz.

Kendisinden önceki oyunların bütün beğenilen özelliklerini saklamayı başaran Anno 1800, çeşitli oynanış mekanikleri sunacak. Bunlardan birisi olarak, petrol zengini Güney Amerika kıtasına gidebilecek ve buraya yerleşmeye çalışabileceksiniz. İmparatorluğunuz için çeşitli kaynaklar bulmak oyunun olmazsa olmazlarından birisi olacak.

Dilerseneiz hemen aşağıdan izleyebileceğiniz Anno 1800 tanıtım videosunun oyuna dair bir ilk bakış sağladığını söyleyebiliriz. Oyunun Gamescom 2018 etkinliğine özel olarak paylaşılmış olan bu tanıtım videosu, bahsettiğimiz yeni unsurların bir karışımı olarak bulunuyor. Tabii ki oyunun grafiklerini de buradan inceleyebiliyoruz.

Anno serisine yeni bir soluk getirecek olan Anno 1800, 26 Şubat 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. 2018 yılını bitirmek üzere olduğumuz göz önüne alındığında oyunun çok da uzaklarda olmadığını söylemek mümkün. Ubisoft tarafından oyuna dair paylaşılacak tüm bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.