Anno 1800 – Sunken Treasures inceleme

Anno 1800 – Sunken Treasures inceleme

Yepyeni sistemler, yeni özellikler ve iyileştirmeler ile bizlerle.

Anno 1800 için Sunken Treasures adında bir ek paket oyuncuların beğenisine sunuluyor ve bu yazıda da olabildiğinde ek paketin bizlere ne sunduğunu dile getirmeye çalışacağım. Sizlerle daha önce paylaşmış olduğum Anno 1800 inceleme yazımızı hatırlayanlar vardır mutlaka fakat ben yine de öncelikle Anno 1800 inceleme yazımın bağlantısını paylaşayım konuya girmeden önce. Eğer henüz oyunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsanız, buraya tıklayarak fikirlerimi paylaşarak oyunu anlatmış olduğum yazıya ulaşabilirsiniz. Şimdi, asıl mevzumuza, yani Anno 1800 – Sunken Treasures inceleme detaylarına geçelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Anno 1800 inceleme Anno 1800 - Sunken Treasures inceleme

Anno 1800 – Sunken Treasures ek paketi bizlere ne sunuyor?

Öncelikle, ek paketin hikayesinden bahsedelim. Hikayede, kraliçe kayboluyor. Bizim görevimiz ise, onu bulmak. Bu amaçla da, Cape Trelawney’in güney taraflarına gidiyoruz. Bu ek paketin hikayesinde, bir imparatorluğun gücünü tekrar yerine getirmeye çalışıyoruz. Yani, hikaye açısından yeni şeylerle karşılaşmaktayız ve bu da açıkçası bir ek pakette olduğunda mutlu eden şeylerden biri.

Tabii, sadece bu kadardan da ibaret değil ek paketteki mevzular. Bu, sizlere bahsetmiş olduğumuz yeni hikaye, oyuna 5-6 saatlik yepyeni oynanış süresi ekliyor. Bunu da, 30 civarı görevi bizlerle buluşturarak gerçekleştiriyor. Kıt’a derecesindeki yerler görmekteyiz artık. Yani, Anno 1800’ın önceki adalarından en büyüğüne nazaran 3 katı daha büyük bir adada işimizi görebiliyoruz demek oluyor. Bunların yanı sıra, 50’den fazla icadı icat edebileceğimiz yeni zanaatkarlık sistemi de oyundaki yerini alıyor.

Asıl mevzu ise, ek pakete adını veren Diving Bell sistemi. Bu sistem sayesinde, suya gömülerek tarih olmaya yüz tutmuş hazineleri avlayabiliyoruz. Bunlar da tabii bize oyunda birtakım faydalar sağlıyor. Ek paket ile birlikte gelen 6 adet başarım da bulunuyor. Bir de, 3 adet yeni şehir süslemesi bulunuyor. Bunları da, Ubisoft Club Rewards sistemi ile elde edip şehrimize ekleyebiliyoruz. Yani, deniz altında hazine arama özelliğini getirirken, aynı zamanda bir sürü içeriği de bizlerle buluşturuyor. Buna, yepyeni bir hikaye ve koskocaman bir ada da dahil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Anno 1800 inceleme Anno 1800 - Sunken Treasures inceleme

Yeni ek paket ile birlikte sadece bunlar mı geliyor?

Elbette sadece bunlar gelmiyor. Bir de, 4. güncelleme mevcut ve bu güncelleme ile birlikte de birçok alanda düzeltmeler ve iyileştirmeler mevcut. Bu iyileştirmelerin en başında da oyun performansı yer almakta. 4. güncelleme ile birlikte yeni bir yakınlaştırma seviyesi ekleniyor. Bunun yanında, yapılan performans geliştirmeleri sayesinde, oyunun performansı da fazlasıyla iyileştiriliyor. Özellikle, oyunun ilerleyen aşamalarında adanızda çok fazla mevzu olup biterken iyi iş gören bir güncelleme olduğunu belirtebilirim.

Ticaret yolları menüsünde değişimler yapılıyor ve minimum stok sistemi getiriliyor bu yeni güncelleme ile birlikte. Gemilerimizi keşiflere gönderdiğimizde elde ettiğimiz kazançlar konusunda da birkaç değişim ve yenilik görmek mümkün. Çok oyunculu moddaki konuşma penceresine de tamamen el atılmış yeni güncelleme içerisinde. Yani, genel olarak birçok içerik bizlerle buluşurken, oyun içerisinde önemli gelişmeler de görebiliyoruz.

Ayrıca, eğer ek paketi oynamaya başlamak istiyorsanız, birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmekte. Yeni ek paketin özelliklerini kullanabilmek için 700 adet zanaatkar işçinizin olması gerekmekte. Yani, 3. seviye işçilerden bahsediyorum. Ayrıca, yeni ek paketin kayıt dosyalarınıza entegre olacağının da altını çizmeliyim. Yani, oyuna yeniden başlamanıza hiç gerek yok. Eğer belli şartları yerine getiriyorsanız, ek paketi kullanmaya başlayabilirsiniz demektir.

Anno 1800 - Sunken Treasures inceleme

Anno 1800 – Sunken Treasures inceleme sonucu

Peki, bu yeni ek paketi satın almaya değer mi? Anno 1800 – Sunken Treasures inceleme sonucu kısmına geldiğimize göre, bu soruya yanıt getireyim. Uplay’deki Anno 1800 sayfasına baktığımda, Sunken Treasures için henüz açılmış bir mağaza sayfası olduğunu göremedim ne yazık ki. Yani, ya hiç açılmayacak ya da 30 Temmuz 2019 tarihindeki çıkışı ile birlikte açılacak. O yüzden, henüz fiyatının ne olduğunu göremedim. Fakat, sezon geçişi fiyatı belli, 128 TL. O yüzden, yorumumu da bu fiyat üzerinden yapacağım.

Anno 1800 – Sunken Treasures ek paketi, bizlere gerçekten birçok yeni özellik sunmakta ve bu özellikler, oyun tecrübesini çok daha iyi bir hale getirmekte. 128 TL’lik fiyat etiketi olan sezon geçişinde ise 3 adet ek paket yer alacağı belirtiliyor. Eğer bizlere sunulan bu ilk ek paket gibi dolu dolu içerikle karşımıza çıkacaksa diğer ek paketler de, sezon geçişini satın almaya değer diyebilirim. Elbette, bunu sadece 309 TL ile ana oyunu satın almış olanlar için söyleyebilirim. Eğer indirim ile satın aldıysanız, indirim beklemenizi tavsiye ederim. Fakat, kesinlikle denemeye değer bir ek paket olduğunun altını çizmek isterim.


Anno 1800
Anno 1800 Docklands inceleme    Haber  |  İnceleme  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.