Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Berke Kadam, Editör Yazım tarihi: 23.11.2016

Gün geçmiyor ki yeni bir oyuncu kadrosu haberi duymayalım. Bu seferki haber Marvel Cinematic Universe cephesinden. Angela Bassett, Captain America: Civil War ile evrene dahil olan Black Panther’in solo filmine dahil oldu.

Black Panther Angela Bassett

Afro-Amerikan sinemasının yükselen ismi Ryan Coogler filmin yönetmeni. Ryan Coogler’ın önceki iki filminde de onunla çalışmış olan Michael B. Jordan’ın kadroda olduğunu biliyoruz. Captain America: Civil War‘da T’Challa’yı canlandıran Chadwick Boseman ve Everett Rose’u canlandıran Martin Freeman rollerine geri dönecek. 12 Years a Slave ve Star Wars: The Force Awakens’ta rol alan Lupita Nyong’o da Dora Milaje Nakia rolüyle izleyici karşısına çıkacak. Son dönemin gözde oyuncularını barındıracak olan film, onlara yaraşır bir ismi daha kadrosuna kattı böylece. Angela Bassett, T’Challa’nın annesi Ramonda’yı oynayacak.

Daha çok biyografik filmlerle tanınan Angela Bassett, Oscar’a aday olmuş bir oyuncu. 1993 yapımı What’s Love Got to Do with It’teki Tina Turner rolüyle Oscar’a aday olup Altın Küre kazanan Angela Bassett, Betty Shabazz’dan Katherine Jackson’a birçok ismi canlandırmış biri. Tecrübeli oyuncu, son dönemde American Horror Story dizisinde rol alıyor. Süper kahraman dünyalarına da yabancı değil, Green Lantern filminde Amanda Waller’ı canlandırmış.

Bu eklentiyle birlikte Black Panther’ın kadrosu yıldızlar geçidine dönmüş durumda. The Fruitvale Station ve Creed gibi eleştirmenlerce övgüye boğulan iki filmin yönetmeni var işin başında. Kadro Afro-Amerikan sinemasının en gözde isimlerini bünyesinde barındırıyor. Beklentimiz oldukça yükselmiş durumda. Bakalım 2018 Şubat’ı geldiğinde beklentilerimiz karşılanacak mı?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.