Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Batuhan Bolat, Editör Yazım tarihi: 11.04.2021

Microsoft, Age of Empires 4 için yeni bir oynanış fragmanı yayımladı. Bu fragman, yakında çıkacak olan popüler strateji oyunu serisi Age of Empires’ın son oyunu hakkında altı dakikalık oyun içi oynanış görüntülerini içeriyor. Fragmanda Age of Empires serisinin her yeni oyununda hissettirdiği yenilikçi ruhu, kullanıcı arayüzünde ve grafiksel gelişmesi ile kendisini gösteriyor. Üstelik yeni senaryo ve yeni mekanikler de oyuna ekleniyor.

Age of Empires 4 oynanış fragmanı bize neler sunuyor?

Delhi Sultanlığı Age of Empires IV’teki medeniyetlerden biri ve oyundaki belki de en ikonik birimlerinden olan Savaş Fili’ni görüyoruz. Çin ve Moğollar için İmparatorluk Çağı da görünüyor. Büyük kaleleri, kışla ve ahırlar gibi çok birimli yapıları videoda görebilmekteyiz. Mancınık gibi devasa birimlerin, at sırtındaki askerlerin, işaret fişeklerinin ve daha fazlasının Age of Empires 4’te yer alacağından eminiz.

Age of Empires 4’te oyuncular, modern dünyayı şekillendiren destansı, tarihi savaşları deneyimleyebilecekler. Şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla Age of Empires 4 modları destekleyecek. Aynı zamanda zamanın tozlu raflarından da ilham alarak, gerçek dünyadaki tarihi olayları yansıtıyor ve bize bu olayların yüzlerce yıl önce nasıl gerçekleştiğine dair gerçekçi bir senaryo sunuyor.

Fragmanda gördüğümüze göre savaşları daha da büyüleyici hale getireceği düşünülen tarihsel anlatımla beraber Age of Empires 4’ün yeniliklerle dolu olduğunu söyleyebiliriz. Age of Empires 4 2021 sonbahar aylarında PC, Xbox Game Pass for PC ve Steam üzerinden çıkış yapacak. Kapalı Beta’nın ise yakın zamanda duyurulması bekleniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.