ACER PREDATOR XB281HK inceleme

ACER PREDATOR XB281HK inceleme

4K ve 60 FPS için en uygun seçimlerden bir tanesi.

Yepyeni bir inceleme ile karşınızdayız. Bu inceleme yazımız da, daha önceden sizlerle paylaştığımız birkaç inceleme yazımızda olduğu gibi oyuncu donanımı incelemesi olacak. Bu inceleme yazımıza konuk olan donanım ise ACER PREDATOR XB281HK model oyuncu monitörü. 28 inç gibi bir ölçüye sahip olan ACER PREDATOR XB281HK model monitör, aynı zamanda 4K çözünürlük de sunuyor. Hemen aşağıda sizlerle monitör hakkında genel bilgiler veren bir çizelge paylaştık. İnceleme yazımız içerisinde de ACER PREDATOR XB281HK özelliklerinden bahsedeceğiz elbette fakat yine de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 

ACER PREDATOR XB281HK özellikleri

ACER PREDATOR XB281HK, IPS panele sahip olan ve G-Sync özelliğine sahip olan bir monitör. Üstüne, 28 inç olması ve 4K çözünürlük sunması da, onu oyuncular için muhteşem bir monitör yapıyor. 3840×2160 çözünürlükte 60Hz çalışmakta olan ACER PREDATOR XB281HK, 4ms’lik bir gecikmeye sahip. Bunun yanı sıra, 1 adet DisplayPort, 1 adet HDMIi 1 adet 3.5mm ses girişine, 4 adet USB 3.0 bağlantı noktasına sahip. Garanti süresi ise değişkenlik göstermekte fakat standart olarak 3 yıl.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dizayn konusunda, ACER PREDATOR serisinden alışmış olduğumuz güzellik ile karşı karşıyayız. Bir oyuncu monitöründen beklediğiniz o estetik, ACER PREDATOR XB281HK ile bizleri karşılıyor. Ayaklar 2 farklı yöne bakıyor. Kırmızı metal uçları ve siyah gövde kısmıyla çok güzel bir uyum sağlamış. Monitörü tutmakta olan bu parça, bir miktar kaldırılıp indirilme payına da sahip. Bu sayede, kendinize göre ayarlama imkanınız bulunuyor. Tabii, 30 derece gibi bir miktarda oynatma payı da bulunuyor.

ACER PREDATOR XB281HK temelde 3840×2160 çözünürlüğe sahip bildiğiniz üzere. Fakat, elinizde yeterince güçlü bir ekran kartı yoksa, düşük çözünürlüklerde de güzel bir performans sunuyor. Örneğin, bir GTX 1080 model ekran kartı ile Battlefield 1’o 2560×1440 çözünürlük kalitesinde oynamanız mümkün ve görsel anlamda sizleri tatmin edecek durumda. Monitörün 60Hz olduğundan bahsetmiştik zaten. Eğer aklınızda, “Neden 144Hz değil?” gibi sorular varsa, hemen cevaplayalım. Günümüzdeki çoğu oyuncu, 4K’da 100 üstü FPS almakta zaten sorun çekiyor. Yani, eğer elinizde SLI yapma imkanınız yoksa, 144Hz’lik 4K ekrandan istediğinizi elde edemezsiniz. Eğer paranız varsa ve SLI yapabiliyorsanız, zaten hedefinizde ACER X34 model monitörü olması gerekli.

ACER PREDATOR XB281HK oyun performansı

ACER PREDATOR XB281HK model monitör, 28 inçlik yapısı ile 4K oyun tecrübesi için çok uygun bir yapıya sahip. Zira, 24 inç monitörün küçük olması hissiyatını da barındırmıyor, 32 inç monitörün gereksizce büyük olması hissiyatını da. Eğer elinizde 1080 Ti veya 4K için uygun bir ekran kartı varsa, 60Hz yenileme hızına sahip olan ACER PREDATOR XB281HK model monitör, size görebileceğiniz en iyi tecrübeyi sunabilir demektir.

Monitörün sahip olduğu G-Sync özelliği sayesinde, oyun performansı 35 FPS’lere düşse bile, oyun tecrübeniz akıcı olmaya devam ediyor. Tabii, G-Sync özelliğinin NVIDIA ekran kartlarına uyumlu olduğunu unutmamanız gerekmekte. Nvidia Control uygulaması üzerinden G-Sync açtığınızda ve oyundan V-Sync’i kapattığınızda, ekran kırılmalarına şahitlik etmiyorsunuz. Renklerin fazlasıyla canlı hissettirmesi ve hareket esnasında gecikmelere, hayalet efektine denk gelinmiyor olması da ACER PREDATOR XB281HK model monitörü özel kılmakta.

ACER PREDATOR XB281HK

ACER PREDATOR XB281HK sonuç

Öncelikle, ACER PREDATOR XB281HK model monitörün fiyatlarına bakalım. Sizlere bu incelememizi yazdığımız esnalarda sıfır bir ACER PREDATOR XB281HK model monitörü satın almak, aldığınız yere göre 3000 TL ile 5000 TL arasında değişmekte olan fiyat etiketlerine sahip. An itibari ile en ucuz olarak Hepsiburada üzerinde bulmak mümkün. O da, 2999,01 TL’lik fiyat etiketine sahip bir miktar indirim ile birlikte. Eğer böyle bir monitör satın almayı düşünüyorsanız zaten elinizde en kötü ihtimalle bir GTX 1070 model ekran kartı bulunuyor demektir. Tabii, geleceğe yatırım olarak da istiyor olabilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir şey. Fakat, eğer elinizde güçlü bir ekran kartı yoksa, 4K çözünürlük biraz abartı gibi görünüyor diyebiliriz.

Eğer elinizde 4K çözünürlüğü kaldırabilecek bir ekran kartı varsa, ACER PREDATOR XB281HK model monitör sizleri kesinlikle pişman etmeyecektir. Tabii, monitörün tam gücünü hissetmek istiyorsanız da en az 1080 Ti gibi bir ekran kartına sahip olmanız gerekmekte ki 4K çözünürlükteki akıcılığı doya doya yaşayabilin. Ayrıca, görsel anlamdaki kalitesi ile sadece oyun konusunda değil, profesyonel fotoğrafçılık işlerinde de fazlasıyla tatmin edebilecek bir monitör olduğuna değinmeliyiz. Oyun zevkiniz tam olarak nasıldır bilemeyeceğiz fakat eğer 4K 60 FPS istiyorsanız, ACER PREDATOR XB281HK model monitör tam size göre demektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.