Acer Nitro 5 inceleme

Acer Nitro 5 inceleme

Düşük bütçeli bir oyuncu bilgisayarı nasıl olur dersiniz?

Normalde karşınıza hep oyunları inceleyerek çıkardık fakat bu seferki konuğumuz bir bilgisayar. Hem de dizüstü bilgisayar. Son zamanlarda sık sık karşınıza çıkarmakta olduğumuz Acer markasının Nitro 5 modeli ile karşınızdayız. Bu yazımızda, Acer Nitro 5 model oyuncu bilgisayarı hakkında bilgiler vereceğiz sizlere. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan Acer Nitro 5 model bilgisayarın bizlere ne sunduğuna geçelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Acer Nitro 5 oyunculara ne sunuyor?

Öncelikle, Acer Nitro 5 model dizüstü bilgisayarın teknik bilgilerini paylaşmakta fayda var. Oyuncular için güzel bir tecrübe sunmaya çalışan Acer Nitro 5 model bilgisayarda, NVIDIA GeForce GTX 1050 gibi bir ekran kartı bulunuyor. 2,8 GHz temel hıza sahip olan Intel Core i7-7700HQ işlemci de yine bilgisayar içerisinde bulunuyor. 16GB’lık bir DDR4 SDRAM’in yanında, 1TB gibi büyük bir depolama alanı da oyunculara sunulan şeyler arasında bulunuyor. Hemen aşağıda, Acer Nitro 5 teknik özelliklerini görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR
  • CPU: 2,8GHz Intel Core i7-7700HQ
  • GPU Nvidia GeForce GTX 1050 (4GB VRAM); Intel UHD Graphics 630
  • RAM: 16GB SDRAM (DDR4)
  • Ekran: 15.6-inch FHD (1,920 x 1,080) Acer ComfyView (IPS LED) LCD
  • Depolama: 1TB HDD
  • Bağlantı noktaları: 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, HDMI , SD kart okuyucu, Ethernet (RJ-45) bağlantı noktası, 35mm kulaklık jakı, Kensington kilit noktası
  • Bağlantı: 802.11ac Wi-Fi, Gigabit LAN, Bluetooth
  • Kamera: 1280 x 720 kamera
  • Ağırlık: 2.75kg
  • Büyüklük: 15.35 x 10.47 x 1.05 inç (38.99 x 26.59 x 2.67cm; W x D x H)

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz sistem özellikleri, Acer Nitro 5 model bilgisayarların en temel hali. Değişik özelliklere sahip olanlarını da bulmanız mümkün. Örneğin, normalde 6300 TL’ye alabileceğiniz fakat indirimlerle birlikte 4800 TL gibi bir fiyat karşılığında Intel i5 7300HQ, 256GB SSD ve NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti özelliklerine sahip bilgisayarları da bulmanız mümkün. Böylesi sistem özelliklerine sahip olan bir dizüstü bilgisayarın bu kadar uygun fiyatlarla oyunculara sunuluyor olması da başka bir konu tabii.

Acer Nitro 5 nasıl bir dizayna sahip?

Oyuncular için, kullanmakta oldukları bilgisayarın dizaynı da büyük bir önem taşıyor elbette. Acer Nitro 5 model bilgisayarlarda ise bu konuda hem sıkıntılar var, hem de başarılı oldukları yerler var. Bizi en çok ilgilendiren kısmı olan klavyesi, gerçekten konforlu bir yapıya sahip. Bir de üstüne, kullanıcı tarafından ayarlanabilir fanı da bulunuyor. Kasanın genel dizaynı ise, aslında fiyat etiketi düşünüldüğünde çok da can sıkmayan durumda. Bazı yerlerde ucuz plastikler görmek, kasa üzerinde kalan parmak izleri biraz can sıkıcı.

Klavye konusunda Acer Nitro 5’ın gerçekten konforlu olduğunu söylemiştik. Tuşlar, alttan ışıklandırmalı ve sadece şarj kablosu takılıyken çalışıyor. Karanlıkta görmek biraz sıkıntılı olabilir. Fakat, standart bir dizüstü bilgisayar klavyesi olarak kullanış açısından rahatlık sunuyor olması da gözardı edilmemesi gereken konulardan bir tanesi. Hızlı bir şekilde isteklerinize tepki veriyor olması önemli bir nokta. Bu, hem oyunlarda, hem de iş yaparken büyük faydalar sağlayan bir özellik.

Acer Nitro 5 ekran, kamera ve ses konusunda nasıl?

Acer Nitro 5 kamerası, 720p kalitede 30 FPS ile kayıt yapmanızı sağlıyor. Standart kullanım için fazlasıyla uygun bir kaliteye sahip. Dolby Audio yazılımı sayesinde özelleştirilebilir bir ses sistemine de sahip Acer Nitro 5 fakat yüksek seviyelerde çok da kaliteli hissettirmiyor. Ekran çözünürlüğü konusunda ise, günümüzde bir standart haline gelmiş olan 1080p çözünürlük kalitesi ile karşı karşıyayız.

Günümüz fiyat etiketleri düşünüldüğünde, çok da ahım şahım bir şey beklememek gerekiyor tabii. Acer Nitro 5 model bilgisayar da, bütçesi düşük olan oyuncular için yeterli bir kaliteye sahip. RAM, CPU ve GPU özellikleri sayesinde, günümüzün en iyi oyunlarını dahi oynayabilirsiniz. Total War: Warhammer II ve Middle-earth: Shadow of War gibi oyunlarda, Ultra grafik ayarlarında 30 FPS civarlarında performans sunuyor.

Nier: Automata gibi kaldıracağına emin olduğumuz oyunlarda en iyi grafik ayarlarında kabul edilebilir bir FPS ile karşılaşıyorsunuz. Sabit olarak 60 FPS’lik bir performans olmasa bile çoğunlukla 60 FPS olarak oyunu oynama imkanı sunuyor. Quantum Break’te ise en iyi grafiklerde akıcı bir şekilde oynanabilir. Sizlere bahsetmekte olduğumuz bu performanslardan yola çıkarak, günümüz oyunlarında fazlasıyla yeterli bir performans elde edeceğinizi söylememiz mümkün.

Acer Nitro 5 hakkındaki en iyi şeylerden biri, cihazın 2 fana sahip olması olabilir. Kabul etmemiz gereken bir şey var. Soğutma esnasında bir hayli ses çıkarıyor. Fakat, kulaklığı takınca bir problem yok ve özellikle oyun oynarken fazlasıyla iyi oluyor. Isı, oyuncuların en büyük düşmanlarından bir tanesi. Pil ömrü konusunda ise bir oyuncu bilgisayarından beklenilenden daha fazlasını verdiğini söylemek mümkün. %50 aydınlık ayarında, işinizi rahat rahat 5-6 saat görmenize yardımcı oluyor.

Acer Nitro 5 inceleme sonucu nedir?

Açıkçasını sorarsanız, hayatı oyunlarla geçmekte olan bir oyuncunun hayalini kuracağı bir bilgisayar olmadığını söyleyebiliriz. Fakat, düşük bir bütçe akılda bulundurulduğunda, fiyat etiketine rağmen böylesi parçalara sahip olması insanı tatmin ediyor. Günümüzdeki bilgisayar parçalarının fiyat etiketlerindeki yükseliş göz önünde bulundurulduğunda, 4800 TL’lik fiyat etiketine sahip olan Acer Nitro 5’ın Intel Core i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GTX 1050 ve 16GB RAM’lik versiyonu fazlasıyla uygun bir performans sunuyor. Eğer bütçeniz çok yüksek değilse, Acer Nitro 5 tam sizler için biçilmiş bir kaftan demektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.