Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Anıl Aksoy, Editör Yazım tarihi: 11.12.2017

PlayStation Experience 2017 sırasında söz alan Sony Interactive Entertainment Amerika CEO’su Shawn Layden, PlayStation 4 ve PlayStation Network hakkında birkaç noktaya değindi. İlk olarak sözlerine oyunların çıkış tarihleri ile başlayan Shawn Layden, ”Bazen oyunların çıkış tarihlerini olması gerekenden erken açıklıyoruz ve bu da bize zarar veriyor. Sony Interactive Entertainment olarak kendimizi, oyunu duyurmaya hazır hissettiğimiz an medyayla paylaşıyoruz” dedi. Sözlerinin devamında bu konuda daha iyiye gittiklerine de değinen sayın Shawn Layden, PS4 oyunlarının 2018’de resmi çıkış tarihlerine de kavuşacaklarını sözlerine ekledi.

PS4

2018 yılı PlayStation için rüya gibi bir yıl olacağa benziyor. Duyurulan oyunların bolluğu ve kaliteleri tüm PS4 kullanıcılarını oldukça heyecanlandırdığını düşünmemek elde değil. 2018 yılı için oyun konsol pazarının PlayStation 4 egemenliğinde devam edeceğine inanan Shawn Layden, aynı zamanda PlayStation VR’ın büyük bir kitleye hitap edeceğini ve bunun sonucunda pek çok içerik üreticilerinin de dikkatinin PlayStation VR’ın üstünde olacağını belirtti.2018 yılında gerek PlayStation 4 için çıkacak oyunların bolluğu ve kaliteleri, gerekse rakiplerinin tahtı Sony’den almaya karşı herhangi bir hamle yapamaması sonucunda 2018 yılının da tek hakiminin PlayStation olacağını öngörmek gayet mümkün. Fakat PlayStation VR konusunda dedikleri gibi bir başarı yakalayıp yakalayamayacaklarını konuşmak için şu an erken. İlerleyen günlerde elimizdeki verilerin daha da netleşmesiyle bu konu hakkında yorum yapabileceğimizi düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.