Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 16.06.2020

Merhaba Zula oyuncuları, bu yazımızda sizlere oyundaki para birimlerinden biri olan Hediye Puanı yani Zula HP nasıl kazanılır onu göstereceğiz. Oyunda 3 adet para birimi vardır: Zula Altını (ZA), Zula Puanı (ZP) ve Hediye Puanı (HP). Bunlar sayesinde oyunda kasalar açabilir, silahlarınızı geliştirebilirsiniz.

HP Nedir?

HP yani Hediye Puanı Zula'ya en son eklenen para birimidir. Bu HP ile karakterler, silahlar alabilir, kutular açılabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Zula HP Nasıl Kazanılır?

HP kazanmak için oyunda birkaç yöntem var bu sayede HP kazanabilirsiniz, peki ne bu yöntemler? Aşağıda sizler için birkaç yöntemi ekledik bu sayede Zula HP kazanabilirsiniz ve onlarla da kasa açabilirsiniz.

E-Pin Alarak HP Kazanma

Zula HP kazanmak için yapılabilir şeylerden biri E-Pin almaktır. Oyuna girip yukarıdaki Altın / E-Pin yerinden Zula Altın alırsanız HP kazanabilirsiniz. Ne kadar yüksek ZA alırsanız o kadar fazla HP gelmektedir.

Hediye Puanı Kasası Açarak HP Kazanmak

Oyuna eklenen kasalardan biri olan Hediye Puanı kasasını açarak da HP kazanabilirsiniz. 2000 Zula Altını vererek kasayı açabilirsiniz ve kasanın içinden 500 - 10.000 arası HP kazanabilirsiniz.

Harca Kazan ile Kazanma

En son ki yöntemimiz Harca Kazan ile HP kazanma. Harca Kazan sisteminde ne kadar Zula Altın harcarsanız o kadar hediye kazanırsınız ve en son ki aşamalardan biri de HP puanı vermektedir. Harca Kazan sistemi değişmektedir bu yüzden ne kadar verdikleri belli olmuyor fakat sonlarda olduğu için ortalama 50.000 HP verebiliyor.

Zula Nedir?

Zula, MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından dağıtılan, MMOFPS türünde Türk yapımı video oyunudur. Oyun Türkiye'den sonra ilk defa Brezilya'da, 2016 yılının Haziran ayında, Playspot firması tarafından yayımlanmıştır.

Zula, "zulaoyun.com" adlı internet sitesinden ücretsiz indirilip kayıt olunduktan sonra direkt oynanabilmektedir. Oyunun yapımına 2013 yılında başlanılmıştır. Vatansever asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ve paralı askerlerden oluşan Gladyo adında 2 düşman oluşumun yer aldığı oyunda farklı hikâyelere sahip toplam 20 ayrı karakter bulunuyor. Zula'da oldukça geniş bir mühimmat seçeneğinin içerisine Mehmetçik ve Kırıkkale gibi yerli silahlar da bulunmaktadır. Oyundaki haritalar ve karakterler, Türkiye havası yaşatmaktadır. 12 Temmuz 2017 tarihinde Steam kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile Zula Steam platformundan kaldırılmıştır.(Sorun düzeltilip tekrar Steam platformunda yayına girmiştir.) Zula oyunun mobil oyunu da "Zula Mobile: Online FPS" olarak 13 Ocak 2020 tarihinde Ios ve Android platformlarında yayına alındı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.