ZeniMax Media tarafından Samsung, VR sebebiyle dava edildi

ZeniMax Media tarafından Samsung, VR sebebiyle dava edildi

ZeniMax Media durdurulamıyor!

Anlaşılan birçok şirketi içerisinde barındıran Zenimax Media‘nın sahip olduğu avukatlara dinlenme fırsatı vermeye niyeti yok. Daha geçtiğimiz aylarda No Matter Studios‘u, geliştirdikleri oyunun adı, “Prey for the Gods” diye dava etmişlerdi. Neyse ki No Matter Studios konuyu fazla uzatmadı ve zaten böyle bir şeyin akıllarından geçmiş olduğunu belirterek durumu tatlıya bağladılar. ZeniMax Media‘nın yeni hedefi ise Samsung.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ZeniMax Media Samsung

İddialarına göre, Samsung üzerinde çalıştığı VR’da, ZeniMax Media‘ya ait olan teknolojileri kullanıyor. Daha da açarsak eğer bu durumu, Samsung kullandıkları ve satın aldıkları teknolojilerin ZeniMax Media‘ya ait olduğunu veya onlardan çalınmış olduğunu biliyordu. Açıkçasını sorarsanız, son zamanlarda gerçekleşen Prey for the Gods davası olsun, daha önceki Palmer Luckey‘den kazandıkları 500 milyon dolarlık dava olsun, gerçekten sırf bir yerlere zarar vermek için yapılıyor gibi görünüyor. Göz korkutmak için de olabilir, tabii.

Artık bu dava nasıl sonuçlanır hiçbir fikrimiz yok, fakat umarız ki artık saldırganlık halini almaya başlamış olan davalar son bulur. Hadi 1 olur, 2 olur anlarız, fakat her şeyin onların başına geliyor olması gerçekten garip. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.