Menü
https://leadergamer.com.tr/ces-2010-dan-cryengine-3-videolari/
21 Ocak 2010 13:53

Yeni Blu-Ray formatı geliştiriliyor 6 TB

3D teknlojisindeki atılımlar, yüksek tanımın standart hale gelmeye yaklaşması gibi gelişmeler, Sony’i daha fazla yere sahip bir Blu-Ray formatına yöneltti. Sony’nin yüksek düzey yöneticisi Shuhei […]3D teknlojisindeki atılımlar, yüksek tanımın standart hale gelmeye yaklaşması gibi gelişmeler, Sony’i daha fazla yere sahip bir Blu-Ray formatına yöneltti.
Sony’nin yüksek düzey yöneticisi Shuhei Yoshida, şirketin PlayStation 4 için daha fazla kapasiteye ship bir Blu-Ray formatı kullanacağını açıkladı. 10 yıllık bir piyasa ömrüne sahip PS3’lerin sonu geldiğinde ortaya çıkacak bu format, 3D, yüksek tanımlı ve kayıpsız ses içeriğinin gerektirdiği boyutlarda bir depolama alanına sahip olacak.

Daha önce açıklanan holografik disklere benzer bir teknoloji kullanacağı söylentileri olan bu yeni format, 1080p video, 3D görüntü, kayıpsız yüksek tanımlı ses dosyaları ve gereken tüm AV kodeklerini barındırabilmek için 6 TB boyutlarında  olacak.

Sunulan geniş alan içerisinde çok daha gelişmiş kopya koruma yazılımları da sığacağını uman yetkililer, bu durumun oyun yapımcıları ve film stüdyoları için terchi sebebi olmasını bekliyor.

[pro-player width=’620′ height=’350′ type=’video’]http://img.leadergamer.com/flv/Transformers-2-Blu-Ray-Disc-H-264-HD-1080p-True-Sound.flv[/pro-player]

Gökhan GIRGIN Editör