Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.12.2019

Oyuncular tarafından en çok beğenilen oyun serilerinden olan Bioshock, yeni oyunu ile oyuncuların karşısına çıkacak. 2K Games tarafından yapılan paylaşım ile birlikte, Cloud Chamber adında yeni bir stüdyonun kurulduğu duyuruldu. Geliştiriciler tarafından senaristler topluluğu olarak adlandırılan stüdyonun tek hedefi yeni Bioshock oyunları olacak.

Yeni kurulan bu stüdyonun içinde bulundurduğu bir takım, serinin yeni oyununun geliştirme çalışmalarına çoktan başlamış. Her ne kadar oyun erken geliştirme sürecinde olsa da bu bilgi oyuncular için paha biçilemez. 2K Games’in ilk kadın stüdyo müdürü olan Kelley Gilmore tarafından yönetilecek olan stüdyo, eş zamanlı olarak hem 2K Games in Bay Area’daki kampüsünden hem de Montreal ofisinden çalışacak.

Stüdyonun gücün ve güzelliğin getirdiği çeşitliliğe inandığı belirtilirken, yaratıcılığın her zaman önde tutacağının da altı çizildi. Stüdyo direktörü tarafından yapılan açıklamaya göre, ekip oyunların içlerinde neler bulundurabileceğinin sınırlarını yeniden çizecek. Bu stüdyonun, 2013 yılında çıkış yapan Bioshock: Infinite’ten beri hiçbir yeni oyun görmeyen seri için büyük bir başlangıç olacağı açık.

Bioshock serisi, orijinal yapısını korumaya devam edecek.

Bioshock serisinin orijinal geliştiricisi denilebilecek Irrational Games’in yeni oyun ile ilgili herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Bu durum, oyunun mekaniklerinin ve yapısının nasıl ele alınacağı sorusunu da oyuncuların aklına getiriyor. Direktör Gilmore’un bu konuya açıklık getirmek için şimdilik “daha önce hiç görülmemiş, keşfedilmeye hazır yeni dünyalar yaratacağız” ifadesini kullandığını belirtebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.