Menü
https://leadergamer.com.tr/samsung-fifa-turkiye-ligi-basliyor/
Project Scorpio 6 Nisan 2017 16:00

Project Scorpio teknik detayları açıklandı

Gerçekten Microsoft güçlü bir konsol oluşturmuş.


İçerik ortaklarımızdan olan Eurogamer ve Digital Foundry, söz verdikleri gibi bugün: 16:00’da Project Scorpio konsolunun teknik detaylarını hem bir makale ile, hem de bir video ile açıkladı. Digital Foundry, bu konsolun teknik detaylarını açıklarken, bir de konsolun içini gösterdi oyunculara. Böylece Microsoft’un yeni nesil konsolunun nasıl tasarlandığını ve ne kadar güçlü olduğunu da görebilmiş olduk. Dilerseniz bahsettiğimiz videoya hemen aşağıdan bir göz atalım.

Yeni nesil bir konsol olmaya hazırlanan Project Scorpio, teknik özellikleri ile ilk defa bizlerin içerik ortaklarından olan Eurogamer ve Digital Foundry tarafından karşımıza çıkartıldı. Gerçek 4K deneyimi sunacak olan bu konsol, temel olarak 320GB/s bant genişliğine, 8 çekirdekli bir işlemciye ve 6 Teraflop gücünde bir ekran kartına sahip. Peki, sadece bu kadar mı bu konsolun teknik detayları? Tabii ki hayır. Eğer dilerseniz hemen aşağıdan, yazımızın devamından daha detaylı teknik özelliklere göz atabilirsiniz.

İçerik ortaklarımız olan Eurogamer ve Digital Foundry cephesinden gelen bilgilere göre, Project Scorpio konsolunun sistem özellikleri, 2.3GHz değerlerinde çalışan 8 çekirdekli x86 bir işlemci. 1172MHz değerinde, henüz tam ismi belirlenmemiş bir ekran kartı. 12GB GDDR5 bir RAM. 326GB/s bant genişliği ve son olarak da, 1TB 2.5-inch bir HDD bulunuyor konsolun içerisinde. Ayrıca bir de film severler için güzel bir haber verelim, Project Scorpio içerisinde 4K UHD Blu-ray bulunduruyor.

Project Scorpio teknik detayları açıklandı

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bir de Project Scorpio: Çıkış tarihi, fiyatı, teknik özellikleri ve konsol hakkında bildiğimiz her şey yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var konsol hakkında.

Kaan GEZER Editör