Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Burak Şen, Editör Yazım tarihi: 13.05.2014

Geçtiğimiz sene Mayıs ayındaki Microsoft Xbox konferansında şirket oyuncuları üzecek bir adım atarak Xbox One‘ı Kinect ile satacaklarını açıklamıştı. Bu demek oluyordu ki Kinect Xbox One entegre olacak ve fiyatı 100$ daha arttıracaktı, bugün Microsoft bu kararını geri çekti.

xbox-one-wallpaper-1

Yeni nesil konsol savaşında Xbox One, rakibi Playstation 4‘ün gerisinde kaldı şüphesiz. Gerek fiyatı gerek donanımsal gücü olsun Xbox One Playstation 4‘ten çok daha güçsüz bir cihaz olarak çıktı ve doğal olarak bu savaşta geriye düştü. Xbox One‘nın fiyatı içinde Kinect bulunmasından dolayı rakibinden 100$ daha pahalı idi ve çekirdek oyuncular Kinect ile oyun oynamayacaklarını düşünüp başka cihazlara yöneldi. Bu durum bugünden itibaren değişecek gibi gözüküyor. Microsoft yaptığı ikinci “U” dönüşüyle konsol satışlarını arttırmayı planlıyor.

Bugün Microsoft tarafından yayınlanan bilgiye göre Xbox One 9 Haziran‘dan itibaren Kinect‘siz satın alınabilinecek. 9 Haziran‘dan itibaren satılacak olan pakette Kinect olmadığı için konsolun fiyatı daha düşük olacak. Xbox One 9 Haziran tarihinden itibaren PS4 ile aynı fiyattan yani 399$‘dan satılıyor olacak. Sadece Kinect‘i almak isteyen oyuncular ise bu sene sonunu bekleyecek.

Geçtiğimiz sene Haziran ayında başlayan ve Xbox Live Gold üyelerinin beğenisine sunulan Games with Gold kampanyası birinci yaşını kutluyor. Gelecek ayki Games with Gold kampanyasıyla Xbox 360 kullanıcılarına 3 ücretsiz oyun verilecek. Bu oyunlar Dark Souls, Charlie Murder ve Super Street Fighter 4: Arcade Edition olarak belirlenmiş. Xbox One oyuncularına verilecek oyunlar ise Max: The Curse of Brotherhood ve Halo: Spartan Assasult. 

Microsoft’un dönüşleri bununla kalmadı. Yeni düzenlemeyle birlikte Xbox kullanıcıları eskiden ekstra para verdikleri servislere artık para vermeyecek. Eskiden sadece Gold üyelere servis eden Machinima, Twitch, Upload, Netflix, Univision Deportes, GoPro, Red Bull TV, HBO GO, the NFL servisleri Haziran‘dan itibaren Silver üyelere de açık olacak.

Xbox’ın başına Phil Spencer geldiğinden beri işler oyuncuların lehine dönmüş gibi gözüküyor. Xbox One‘ın bu sene Eylül ayında ülkemize resmi olarak giriş yapacağını düşündüğümüzde bu yenilikler daha da ilgi çekici geliyor. Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft’un bu geri adımlarını beğendiniz mi? Yorumlarınızla belirtmeyi unutmayın, bizi takip etmeye devam edin, iyi oyunlar!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.