Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: LeaderGamer, Editör Yazım tarihi: 31.05.2013

Microsoft’un duyurusuna göre yeni nesil konsol Xbox One, Xbox Live Arcade oyunlarını desteklemeyecek.

image_302931_fit_940Microsoft Game Studios’un başkan yardımcısı Phil Spencer, oyunculara eğer XBLA oyunlarını oynamak isteyeceklerse 360 konsollarını saklamaları önerisinde bulundu.

O oyunlar Xbox 360’ınız çalışmayı sürdürene kadar 360’da çalışmaya devam edecek” dedi.

Spencer, Microsoft’un eski konsolunun Xbox One ile aynı ağı paylaşacağı üzerine konuştu. Xbox Live her iki konsolda da aynı şekilde çalışacak hesabınıza iki sistem üzerinden de aynı şekilde ulaşılabilecek.

Xbox 360 ve Xbox One için ayrı hesaba ihtiyacınız yok. İkisi de aynı şey. Kimliğiniz, achievement’larınız hepsi orada. Servisin aynı olması iki konsol arasında büyük önem taşıyacak.”

Şirketin açıklamasına göre iki konsol arasındaki farklı mimarinin sonucu olarak bazı oyunları ve uygulamaları Xbox One’da kullanamayacağız. “Xbox One yeni nesil mimarinin tam desteğini alarak üretilmiş ve bulut teknolojisinin gücüyle donatılmıştır” diyor açıklama.

Microsoft ayrıca Xbox One’ın bir önceki konsolu yeni oyun ve uygulamalarla destekleyeceği sözünü verdi. E3’te yeni konsol hakkında daha fazla bilgi almak için takipteyiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.