Xbox One, Almanya’da satılmayabilir

Xbox One, Almanya’da satılmayabilir

Xbox One'a Almanya'dan büyük darbe.

Microsoft‘un yeni nesil eğlence ve oyun cihazı Xbox One ile beraber gelecek olan yeni Kinect, gelişmiş özelliklerinden dolayı meydana çıkabilecek gizlilik sorunlarından dolayı gündemden düşmüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR


Almanya’nın federal veri koruma komisyonunda görev yapan Peter Schaar, Microsoft’un yeni cihazı Xbox One‘ın ülkede yasaklanmasını teklif etti.

Peter Schaar’a göre Xbox One, ”Xbox One oyun konsolu adı altında çıkan, sürekli internet bağlantısı isteyen bir izleme cihazı. Kullanıcıların özel bilgilerinin yanı sıra, oturma odalarında yapılan her şeyi kayıt altına alabilecek bu cihaz, verilerin diğer firmalar veya kullanıcılar ile paylaşılması durumunda ciddi güvenlik riski oluşturacak” diyerek konu hakkında ki düşüncelerini dile getirdi.

Aslında sadece Almanya’da değil. Xbox One‘ın en aktif biçimde kullanılacağı ülkelerden olan Amerika’da bile bu tür çekinceler dile getiriliyor. Ancak geçtiğimiz günlerde belirttiğimiz gibi Microsoft bu konuda kesinlikle diğer firma ve kullanıcılar ile bilgi paylaşımı olmayacağının altını çizmişti.

Tabii firma tarafından böyle bir şey yaşanmayacağı belirtilse de kullanıcılar yinede tedirgin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.