Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 31.10.2021

Kullanıcıların çoğunun Xbox Live Gold servisine çevrimiçi çok oyunculu oyunları oynamak için kaydolduğunu söyleyebilsek de bu servisin bir diğer avantajını da unutmamalıyız. Microsoft’un her ay bir dizi ücretsiz oyunlar veren bu servisi abonelerine ücretsiz oyunlar veriyor. Abonelikte Xbox 360 ve Xbox One oyunları veriliyor ve 1 Kasım’a günler kala oyunlar açıklandı.

Xbox Live Gold Kasım 2021 oyunları listesi

  • Moving Out (1 Kasım-30 Kasım)
  • Kingdom Two Crowns (16 Kasım-15 Aralık)
  • Rocket Knight (1 Kasım-15 Kasım)
  • LEGO Batman 2: DC Super Heroes (16 Kasım-30 Kasım)

Xbox Live Gold abonelerinin en son oyunlara nasıl tepki vereceğini bilemeyiz. Ancak listede göze çarpan ve son zamanlarda sık konuşulan bir oyun yok. LEGO oyunlarını sevenler bu habere sevinecektir. Moving Out ise co-op oyunları sevenler için güzel bir tercih olabilir. Moving Out oyununu ise 1 Kasım ve 30 Kasım arasında indireceksiniz. Kingdom Two Crowns piksel strateji oyunu ve 16 Kasım ila 15 Aralık arasında erişilebilir.

Rocket Night ise Konami tarafından yayınlanan 2.5D platform oyunu. Rocket Knight 1 Kasım ve 15 Kasım arasında erişilebilir olacak. LEGO Batman 2: DC Super Heroes ise 16 Kasım ve 30 Kasım arasında indirilebilir olacak. Bu arada, Xbox Live Gold abonelerinin Ekim 2021 ücretsiz oyunlarını talep etmeleri için hala zaman var. Xbox Live Gold Ekim 2021 oyunlarından olan Resident Evil Code: Veronica X oyununu ise 31 Ekim’e kadar erişme şansınız var. Ve aynı şekilde, Hover ise 15 Kasım’a kadar erişilebilir olacak.

Yakın zamanlarda Microsoft, Xbox Series X/S konsollarına yönelik talep artışından dolayı üç aylık gelirde %16 artış bildirmişti. Dahası da Dragon Ball FighterZ, Age of Empires IV, Alan Wake’s American Nightmare ve The Forgotten City dahil olmak üzere Xbox Game Pass’e yeni oyunlar eklemişti. Xbox ve PlayStation markalarının rekabeti abonelik servislerine de yansıyor. Rekabetin olması nedeniyle oyun servislerinde daha iyi oyunları görmeyi umuyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.