Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.07.2020

Birçok oyuncuya büyük avantajlar sunan Xbox Game Pass özelliğinin rakip firmalara da getirilip getirilmeyeceği konusunda tartışmalar ve söylentiler bulunuyordu. Xbox’un en önemli isimlerinden olan Phil Spencer, bu söylentiler ve tartışmalar konusundaki son noktayı koydu. Görünüşe göre Xbox Game Pass, Nintendo ve PlayStation platformları üzerinde yer almayacak.

Xbox Game Pass ile Nintendo ve PlayStation söylentilerine son nokta koyuldu

Xbox Game Pass ile PlayStation arasında bir şeylerin olması elbette çok muhtemel değildi. Fakat şöyle düşününce, Nintendo ile Microsoft arasında iyi bir anlaşma olsaydı, güzel bir şeyler olabilirdi. Zaten insanların umutlanmasındaki en büyük etken de buydu muhtemelen.

Phil Spencer, “Diğer oyun platformları ile olan şey, bizim onlara tam bir Xbox tecrübesi getiremiyor olmamız.” dedi GameStar ile yaptığı bir röportajda. Röportajın ilerleyen kısımlarında, “Diğer rekabetçi platformlar, cihazlarında tam bir Xbox tecrübesi yaşatma taraftarı değiller. Fakat biz, oyuncular nerede olmak isterse, orada olmak istiyoruz ve bu, bizim izlediğimiz yol.” dedi.

Xbox Game Pass özelliğini elbette diğer platformlarda görmeyi isterdik. Sonuçta, gerçekten uygun bir fiyat karşılığında muhteşem oyunlar sunan bir üyelik sisteminden bahsediyoruz. Phil Spencer da böyle bir açıklama yapınca, söylentiler ve tartışmalar da net bir şekilde cevap bulmuş oldu. Umarız ki, Xbox ekibi izlemekte oldukları bu yoldan vazgeçmez ve bu şekilde devam ederler. Cidden uygun ücretler karşılığında dünyalar kadar oyun oynayabilmek müthiş bir avantaj.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.