Türkiye

Windows 10’da ilk oyun oynandı!

Windows 10’da ilk oyun oynandı!

Xbox One üzerinden stream yöntemi ile Forza Horizon 2 oynandı.

Windows 10 için yapılan özel bir konferans sırasında Phil Spencer sahneyi aldı ve Windows 10 ile Xbox One oyunlarını oynayabileceğimizi anlattı. Xbox One üzerinden stream yolu ile Forza Horizon 2 oynayan Xbox yetkilileri Windows 10’un gücünü herkese gösterdi.

Yorumlar (9)

Bir Cevap Yazın

 1. İSİMSİZ dedi ki:

  bu özelliği kullanmak için xbox one gerekiyormu

 2. Yalçın dedi ki:

  Vatan Computer ve benzeri satış mağazaları korsan yazılım satmazlar. Senin yazılımın orjinal kalbini ferah tut. Yeni işletim sistemi olan Windows 10 ise orjinal Wİn 7,8 ve 8.1 sahiplerine 1 yıllığına ücretsiz olacak.

 3. Kaan GEZER dedi ki:

  Tabii ki gerekiyor.

 4. Serkan Yıldırımer dedi ki:

  Gerekmiyor hayır yanlış bilgi vermeyin lütfen , öncelikle bu oyunu kaldıracak bir sisteme ihtiyacınız vardır bu sisteme sahip olduğunuzda ise steam adlı siteye üye olmanız gerekmektedir ardından kredi kartınız ile ürünü pc için satın alıp oynayabilirsiniz xbox one a ihtiyacınız yoktur

 5. Optimus Maximus dedi ki:

  nasil yükselteceğiz win uptadeteden mi

 6. Yalçın dedi ki:

  İşletim sisteminin daha önce çıkan teknik ön izlemesi dışında henüz yayımlanan bir bilgi yok. Tanıtım daha 3 gün önce yapıldı ve kesin bir tarih verilmedi. İlerleyen günlerde daha detaylı açıklamalar çıkacaktır.

 7. Kaan GEZER dedi ki:

  Şuan siz yanlış bilgi veriyorsunuz. Öncelikle haberimizde de belirttiğimiz gibi bu işlem stream yolu ile yapılacak. Stream yolu ile oyun oynayabilmek için öncelikle stream yapabilecek bir cihaza ihtiyacınız var. Bu da bir Xbox One olacak. İstediğiniz zaman Xbox One’daki oyununuzu durdurup direkt olarak PC’nizden oyununuza devam edebileceksiniz fakat PC’ye geçtiğiniz zaman oyunun performansı sizin internet hızınıza göre değişkenlik gösterebilecek çünkü dediğim gibi stream yolu ile oynayacaksınız.

  Stream yolu ile oyun oynanırken Steam uygulamasına veya oyunu tekrar satın almanıza da gerek yoktur.

  Lütfen daha detaylı bir şekilde araştırıp yorum yapınız.

 8. Serkan Yıldırımer dedi ki:

  Ben bu isi yapıyorum beyefendi Microsoft ta güvenlik yazılımında görevliyim birinci ağızdan size birsey ilettim ama herzaman olduğu gibi dediğimin tersi söylendi en iyisi piyasaya sürüldükten sonra bu Konuşmayı tekrar yapalım iyi günler dilerim

 9. Yalçın dedi ki:

  Bu konuda fikrim yok ama bence Windows Update bölümüne güncelleme olarak gelebilir. Hep beraber bekleyip göreceğiz. :)