Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 05.01.2017

Geride bıraktığımız haftada, Windows 10’da oyun severler için çok güzel bir haber ortaya çıkmıştı. Bahsi geçen işletim sistemine gelen bir güncelleme ile, dosyaların arasında bir oyun modu bulunmuştu ve Microsoft, bu işletim sistemleri için bir oyun modu üzerinde çalışıyor anlamına geliyordu bu. Sızdırılan bilgiler arasında, bu oyun modunun CPU ve GPU donanımlarındaki hafıza kullanımını ayarlayarak, oyunlarımızda performans iyileştirmesi yapması söyleniyordu. Tabii bu söylediklerimiz sızdırılırken, herkes bu ayarlamaların, tüm oyunlar için olacağını düşünmüştü. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise, bu düşünceyi ortadan kaldırdı. Çünkü Microsoft, Windows 10 oyun modunu sadece UWP oyunlarına özel yapabilir.

Windows 10 oyun modu

Daha önce bu oyun modu bilgisini ortaya çıkaran WindowsCentral, kendi kaynaklarından aldığı bilgiye dayanarak bu bahsi geçen bilgileri veriyor. WindowsCentral bu konuda, “Daha önce bahsi geçen oyun modunun, ne gibi sınırlamalara sahip olacağını, sadece UWP oyunları için geçerli olup, olmayacağını bilmiyorduk. Fakat görülen o ki, tam da böyle bir sınırlama bulunacak. Aldığımız bilgilere göre, Windows 10 oyun modu sadece Windows 10, Xbox One ve Project Scorpio oyunları için geçerli olacak.” dedi.

Windows 10 Creators Update ile hayatımıza girmesi beklenen bu oyun modunun, tüm oyunculara 2017 ilkbaharında sunulması bekleniyor. Eğer Microsoft gerçekten böyle bir sınırlama yapacaksa, onları haksız göremeyiz. Sonuçta kendi platformları, kendi sistemleri ve kendi teknolojileri. Yine de küçük bir kesimi düşünmek yerine, tüm oyun dünyasını düşünselerdi, eminim ki çok daha fazla saygınlık kazanabilirlerdi. Yine de bu teknolojiyi merakla bekliyor olacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.