Warface, Guinness dünya rekorunun sahibi!

Warface, Guinness dünya rekorunun sahibi!

Rusların yoğun ilgisi warface‘e dünya rekorunu getirdi…

Crytek’in free-to-play oyunu Warface, tek bir sunucuda en yüksek sayıda oyuncunun aynı anda bulunmasıyla, savaş oyunu kategorisinde adını rekorlar kitabına yazdırdı. Rekor, 26 Ocak Cumartesi günü, 145.012 oyuncunun Moskova merkezli Alfa sunucusuna bağlanması ile kırıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Crytek_Warface_Horizontal_White_RGB
Rekor kıran bu oyun sunucusunun operasyonu, Warface’i Rusya’da yayınlayan öncü internet sağlayıcısı ve çevrimiçi oyun yayıncısı Mail.Ru tarafından koordine edildi. Rusya’da ilk yılını dolduran oyunun 9 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığına dair bu ay başında yapılan duyurunun ardından gelen bu 145 bini aşkın anlık oyuncu rekoru, Warface’in Rusya’daki başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Mail.Ru Oyun Bölümü Başkan Yardımcısı Vladimir Nikolsky “Warface’i diğer savaş oyunlarından farklı kılan pek çok neden var” dedi. “Crytek’in CryENGINE 3 teknolojisi ile yapılmış olması, heyecan verici karşılıklı ve birlikte oynanabilen oyun modları, sürekli gelen güncellemeleri sayesinde Warface, diğer oyunlardan ayrılıyor ve böylece oyunseverler arasındaki popülerliğini sağlama alıyor. Warface’i bugüne kadar destekleyen herkese, özellikle de oyuncularımıza, bu rekoru mümkün kıldıkları için teşekkür etmek isteriz.”

Nisan 2012’de Rusya’da yayınlanan Warface, Rus Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda “Yılın Oyunu” ünvanını aldı. 45 yeni silah, 10 farklı üniforma ve 11 yeni haritayı barındıran içerik güncellemeleri, Rusya ve Mail.Ru tarafından servis sağlanan diğer bölgelerdeki oyuncuların beğenisine sunuldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.