The Walking Dead: Survival Instinct İnceleme

The Walking Dead: Survival Instinct İnceleme

Zombi istilası devam ediyor. Yaşamak için içgüdülerinizi harekete geçirin!

The Walking Dead dizisini ilgiyle takip edenler, oyunu yapılacağını duyduğunda muhtemelen heyecanlanmışlardır. Oyunlara, film ve dizilere konu olan bu zombiler, neden bizi bu kadar heyecanlandırır ve neden hep izlemek ya da oynamaktan usanmayız? Korku kültüründe bir kural vardır;  İnsanları korkut, onları çaresiz bırak, yaşamak için birbirleriyle kıyasıya mücadele etmelerini sağla. Bencillikleri, merhametleri ortaya çıksın, en önemlisi çaresizlikten yaşama içgüdüleri tetiklensin. Evet,SurvivalInstinct yaşama içgüdülerinin tetiklenmesi demek. O kadar zombinin arasında yapacak başka neyimiz olabilir ki? Aslına bakarsanız zombi teması olan film, dizi ve oyunlardan oldukça fazla yararlanılacağı çok aşikâr. Resident Evil doğduğu zaman ağır, aksak ve hırıltılarıyla korku salan zombiler, şimdi koşup kombine saldırılar gerçekleştirebiliyorlar  ( Left 4 Dead), Savaş Temalı oyunlarda karşımıza çıkabiliyorlar (Call Of Duty), mizahı da eksik etmiyorlar (Stubs The Zombie), Yeni nesilde genleriyle oynanıp daha fazla korkuya sebep oluyorlar ( Resident Evil 5-6). Evet yıl 2013 ve biz en iyisi oyunumuzu incelemeye başlayalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Walking Dead: Survival Instinct, Terminal Reality tarafından hazırlanmış bir yapım. Yapımcı firmanın öyle ahım şahım oyunları yok. Gözüme takılanları sayarsak;  Ghostbusters, Metal Slug, Blood Rayne serisi, SpyHunter, Roadkill, DemonikvsOyun motoru olarak Infernal Engine tercih edilmiş.Genelde bazı Nintendo Wii oyunları ve Ghostbusters, Infernal Engine kullanılarak yapılmış.

asdasdOyunumuza dönecek olursak, bir dere yatağında kim olduğumuzu bilmeden ilerliyoruz. Elimizde dürbünlü bir silah var. Yolun sonunda geyik görüyoruz, bunu avlayıp neler olduğunu görelim derken, bir anda zombilerle yüzleşiyoruz. O kadar çoklar ki, doldur boşalt yapmadan yaşayan ölülere yem oluyoruz. İkinci bir şaşkınlığı yaşamamız uzun sürmüyor,DarlyDixon elinde silahla bize ateş edecek, ama edemiyor, anlıyoruz ki bir babaya silah çekilmez. Oyun böylece başlıyor ve Darly olarak kontrolü ele alıyoruz. Hikâye olarak sizi sımsıkı saracak bir konusu yok. Konu tamamen Darly ve MerleDixon kardeşler etrafında dönüyor. Bunun yanında mahsur kalmış insanları kurtarıp, gez, anahtar, bul kapıyı aç görevleri ve zombilerle yüz göz olup hedef noktaya ulaşma gibi, tahmin edebileceğiniz işleri yapıyoruz. Oyun sizi sürekli aksiyon içinde tutup, tetikte olmanızı sağlıyor. Tüm bu karmaşa içinde en büyük yardımcınız ekranın altında duran pusulanız olacak. Gideceğiniz yönü bu pusula tayin ediyor.

Bölüm sonlarında önünüze bir harita geliyor ve size gidebileceğiniz 3 alternatif yol sunuyor. Kasabada bir noktadan diğer noktaya seyahat edeceğiniz zaman araçları kullanıyorsunuz. Genelde 4 kapılı ya da coupe araçlar var ve de bunların çalışması için yakıta ihtiyacınız var. Bu yakıtları bölüm içinde kırmızı bidonları toplayarak araçlarda kullanacaksınız. Size katılan diğer sivillere de silah mühimmat ve yiyecek verebileceksiniz. Onlar da size hikâyede yardımcı olacaklar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.