Valve, GDC 2015 sırasında SteamVR ve Steam Machines için yeni açıklamalar yaptı!

Valve, GDC 2015 sırasında SteamVR ve Steam Machines için yeni açıklamalar yaptı!

Ayrıca tüm bu cihazların çıkış tarihi de verildi.

Merakla beklenen GDC 2015 sırasında Valve sahneyi aldı ve yine merakla beklenen cihazları olan SteamVR ve Steam Machines için yeni açıklamalar yaptı. Steam Machines’lerin yeni nesil komsollar ile aynı fiyatta olacağını fakat daha yüksek performans sunacağını açıklayan Valve, Sony ve Microsoft’a meydan okudu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ihlagmjhmbttrxffrrzs

Valve’in oturma odası bilgisayarları olarak adlandırdığı Steam Machines, 2014’ün başlarında duyurulmuştu ve bugün GDC 2015 sırasında çıkış tarihleri de verildi. Verilen çıkış tarihine göre Steam Machines, 2015’in Kasım ayında çıkışını yapacak. Steam Machines piyasaya özel bir Steam kontrolcüsü ile çıkışını yapacak. Ayrıca bunun yanı sıra bir de Steam Link isimli bir cihaz bulunacak. Steam Link ile birlikte oyunlarınızı 1080p çözünürlük ve 60 FPS değerlerinde stream yolu ile oynayabileceksiniz. Steam Controller ve Steam Link ayrı ayrı satılacak ve fiyatları 50 dolar olacak.

kaldevowczrs259iuhtq

Alienware ve Falcon Northwest gibi üreticiler ile iş birliği yapan Valve, Steam Machines için oldukça uğraştıklarını ve konsol fiyatına bu cihazlardan çok daha yüksek performans alabileceğimizi belirtti. En fazla 400 dolar fiyat etiketi ile piyasaya çıkması beklenen Steam Machines, piyasayı sallayacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Steam Machines haricinde bir de Valve’in HTC ile iş birliği yapıp duyurduğu SteamVR vardı. Valve, GDC 2015 sırasında SteamVR için de oldukça heyecan verici açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalara göre SteamVR üzerinde odamızı algılayan bir sistem bulunacak ve bu sayede odamız içinde SteamVR ile dolaşırken oyunumuzu oynayabileceğiz. Tabii bunu sağlayacak olan bir teknoloji de var ve bu teknoloji Lighthouse olarak adlandırılıyor. Lighthouse sayesinde SteamVR odamızın ölçülerini alabilecek ve oyun oynarken sabit bir yerde durmak yerine odamızda dolaşarak oyunumuzu oynayabileceğiz.

vive_htc_valve

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.