Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 04.07.2020

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Oyunda birçok oyuncu hatalarla karşılaşıyor ve bu hataların yenisi de oyuna girince alt tarafta bulunan skiller yani yetenekler çoğu oyuncuda gözükmüyor. Bazı oyuncularda hemen düzeliyor olsada bazı oyuncularda bu hata devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Valorant skiller gözükmüyor, yetenekler gözükmüyor hatasının çözümünü göstereceğiz.

Valorant sistem gereksinimleri

Valorant isim değiştirme

Valorant Skiller Gözükmüyor - Yetenekler Gözükmüyor

Oyunda bu hatayla herkes karşılaşmaz fakat karşılaşan kişilerin de sinirini bozabilir. Hatanın çözümü kesin olarak bilinmiyor ve Riot Games bu konu hakkında ne yapıyor bilmiyoruz fakat biz sizler için bu hatanın çözümünü birkaç yöntemle gösterdik. Aşağıda ki yöntemleri deneyerek sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  • Oyuna girdikten sonra ayarlardan Kenar Yumuşatma seçeneğini 2X yapın. Bu sorununuzu çözebilir fakat bazı kişilerde yine bir süre sonra devam edebiliyor.
  • Oyunun ekran çözünürlüğünü değiştirin, pencereli ekran kullanıyorsanız tam ekran, tam ekran kullanıyorsanız pencereli ekran yapın.
  • Yukarıda ki 2 yöntemi de denediğinizde halen sorun devam ediyorsa şimdi vereceğimiz yöntem kesin çözüm olabilir. Reddit'te yazılanlara göre oyuna girdikten sonra Özel Oyun oluşturup oynadıktan sonra sorununuz düzeliyor.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.