Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 19.06.2021

VALORANT oyununda görünen isminizden sıkılmış veya bir değişiklik yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu gayet normal bir durum. 2020 yılında Riot LoL yayıncısı olmaktan çıkıp VALORANT, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra ve Wild Rift oyunlarını tüm dünyaya tanıtarak bir grup oyun yapımcısına evrildi ve kullanıcı adlarıyla beraber hesap sistemini yeniden gözden geçirmesine sebep oldu. Ve VALORANT oynayan oyuncuların oyun içi isimleri LoL’deki isimleri ile aynı kalmıştı ve oyun içi isim değiştirme yapmak isteyen oyuncular bu rehberden faydalanabilir.

Valorant sistem gereksinimleri

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Riot Games VALORANT’ın çıkışıyla beraber her oyun için ayrı bir hesap sistemi yerine Riot hesapları sistemine geçti. Bu sayede tek bir küresel hesap VALORANT dahil olmak üzere Riot’un bütün oyunlarında tek hesapla oturum açmanıza olanak sağlıyor. VALORANT’taki isim değiştirme sistemi LoL gibi oyunlarla tamamen aynı değil. Adınızı değiştirmek için oyun içi para birimi harcamanız gerekmiyor. İşlem basit ve tamamen ücretsiz.

VALORANT oyun içi isim değiştirme yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • Adınızı değiştirmek için VALORANT istemcisini açıksa kapatmanız gerekli.
  • Internet tarayıcınızdan Riot hesabınıza giriş yapın ve sayfanın üst kısmındaki Riot ID sekmesine gidin.
  • Burada yeni adınızı yazmanız gerekmekte. Ayrıca adınızın sonunda bulunan sloganınızı da değiştirebilirsiniz. Bu aynı LoL’deki klan etiketinize benzer bir hashtag gibi duracaktır.

İsim değiştirmek için yapmanız gereken adımlar bu kadar basit. VALORANT’ta aynı takma isme sahip onlarca oyuncu görmüş olabilirsiniz. Bunun nedeni hashtag ile belirtilen bir dizi sayı sayesindedir. Bu numara sizi diğer oyunculardan farklı kılar. Bu yöntem ile VALORANT isminizi ve sloganınızı 30 günde bir değiştirebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.