Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.06.2020

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Oyuncular bir süre oynadıktan sonra akıllarına gelen sorulardan biri Valorant dereceli ne zaman, Valorant rank sistemi ne zaman gelecek oldu. Oyun henüz yeni olduğu için hemen çıkar çıkmaz dereceli oyun modu ile gelmedi hatta bu konuda Riot Games "Şu anlık dereceli modu aktif etmeyeceğiz." şeklinde açıklama yaptı çünkü oyunu ilk defa oynayan kişi ile kapalı betada oynayan kişinin aynı dereceli maçta birbirine gelmesi sıkıntılı maçlar yaratabilir. Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bildiğimiz bütün detayları anlatacağız.

Valorant Dereceli Ne Zaman ? Valorant Ranked Ne Zaman?

Düzenleme: Valorant Dereceli 24 veya 25 Haziran'da Valorant 1.02 yamasıyla birlikte oyuncularla buluşuyor.

Bu konu hakkında henüz kesin bir şey söylenmiş durumda değil çünkü henüz kapalı betadan yeni çıktığı için her şey tam oturmuş değil fakat bazı kaynaklarda Valorant ranked ne zaman sorusuna cevap bulunmuş durumda. Söylenilen kaynaklarda oyuna dereceli modunun gelmesi büyük ihtimal ikinci büyük güncelleme ile olacak. Kesin olmadığını tekrar söyleyelim fakat ikinci ve üçüncü büyük güncelleme de oyuna eklenebilir.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.