Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.09.2022

Iron Gate'in erken erişim gözdesi Valheim 29 Eylül'de PC Game Pass'e geliyor ve Steam ile tam çapraz oyun desteğine sahip olacak. Çapraz oyun desteği, 2023 baharında Xbox Game Pass'te yayınlandığında Xbox'ı da kapsayacak.

Xbox'a geldiğinde, Viking hayatta kalma oyunu lansmanda konsola özel olacak. PlayStation için ne zaman yayınlanacağı basın saati itibariyle bilinmiyor. Iron Gate, oyunun bir sonraki güncellemesi olan Mistlands'i bu yıl içinde yayınlamayı planlıyor. Güncelleme inşa etmekten çok macera ve keşfe odaklanacak ve yeni bir orman biyomu içerecek.

Mountains güncellemesi en son yayınlanan içerikti ve Mart ayında gelmişti. Valheim 2021'de Steam Erken Erişim aracılığıyla yayınlandı ve İskandinav mitolojisinden esinlenerek prosedürel olarak oluşturulmuş bir dünyada geçen 1-10 oyuncu için oldukça acımasız bir keşif ve hayatta kalma oyunudur. Oyunda güçlü silahlar üretiyor, uzun evler inşa ediyor ve vahşi doğada kendi Valhalla versiyonunuzu oluşturmaya çalışırken güçlü düşmanlarla savaşıyorsunuz.

Erken erişimde piyasaya sürülmesinden bu yana, oyun 10 milyondan fazla kopya taşıdı ve bir noktada 500'den fazla oyuncuyla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.