Unity CEO’su PS4’ün mimari yapısını oldukça beğendi!

Unity CEO’su PS4’ün mimari yapısını oldukça beğendi!

David Helgason yeni nesil konsollar ve Unity'nin sergileyeceği durum hakkında konuştu.

ps4 amd
Playstation 4’ün 8 GB’lık GDDR5 RAM’inin ne kadarının oyunlar için kullanılacağı hakkında bugüne kadar birçok şey söyledi. Gelecek olacak yeni nesile, Unity’nin avantajını kullanarak nasıl bol oyun verilebileceği konusunda Unity CEO’su David Helgason’a danıştık.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

8 GB GDDR5 RAM ve birleşik mimarisinin, PS4’e geliştirmek için Unity Engine kullanan geliştiricilere avantaj teşkil ettiği konusunda, Helgason “Kesinlikle. Bu mimari gelişim sürecini kolaylaştırır. Yaptığımız her şey gibi bu da, kullanımı, son derece güçlü ve kolay yapmak niyetinde. ” şeklinde konuştu.

Bu, şirketin Xbox One’ın ihtiyaçları için uğraşmayacağı anlamına gelmiyor. “Unity, kolaşlaştırıcı bir araçtır. Oyunları ve diğer ürünleri olabildiğince kolay bir şekilde, insanların gözleri önüne sunabilmek için araçlar geliştirmek istiyoruz. Biz, tabii ki de Sony ve Microsoft’un çeşitli platformları için tam uyumluluk sunacağız.”

“Bildiğiniz gibi, Unity’nin kendi felsefesi, kapsayıcılık ile ilgilidir. Geliştiricilerin elinde profesyonel ve güçlü araçlar olması için için yapmamız gereken ne varsa yapıyoruz. Biz, büyük bir yayımcı tarafından kurular stüdyolar ile tek kişilik ekiplerin aynı başarı şansına sahip olabilmesi için uğraşıyoruz. SCE (Sony Computer Entertainment) ve son zamanlarda Microsoft, ufak geliştirici gruplarının oyunlarını kendi sistemlerinde daha fazla görmek için harekete geçti. Biz de bu hareketi gördüğümüz için çok mutluyuz. Bu, hem oyuncuların kendileri için hem de endüstri için iyi olduğunu düşündüğümüz bir gelişme.”

PS4 ve Xbox One’ın çıkmasına 2 ay kadar kala, iki konsol arasındaki rekabet kızışmaya devam ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.