Uncharted filminin yazarı: “Indiana Jones kopyası bir film yapmayacağız.”

Uncharted filminin yazarı: “Indiana Jones kopyası bir film yapmayacağız.”

Klişelerden uzak bir film mi geliyor?

Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberle birlikte, Uncharted filminin yönetmeninin değişerek bu koltuğu Stranger Things dizisinden tanıdığımz Shawn Levy’nin aldığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise Collider adlı internet sitesiyle bir röportaj yapan Uncharted filminin yazarı Joe Carnahan, filmin hikaye ve genel atmosfer olarak nasıl bir yapıda olduğunu anlattı. Film sektöründe kült sayabileceğimiz Indiana Jones serisinden örnek gösteren Joe Carnahan, Indiana Jones kopyası bir film yapmaktan kaçındıklarını belirtti.

Uncharted

Röportajda açıklamalarına devam eden yazar, serinin ana karakteri olan Nathan Drake ve Victor Sullivan’ın, film sektöründen aşina olduğumuz “klasik iyi adam” rolünde olmadıklarını belirtti. Sözlerine devam eden Joe Carnahan, “Nathan Drake ve tayfası, Indiana Jones’daki gibi müzelerdeki değerli yapıtları korumaya çalışmıyorlar, aksine bu değerli eşyaları çalmak için oradalar. Burada bir ‘melek adam’ portresi çizmekten kaçınıyoruz. Ancak elbette kötü adamlardan daha iyi yürekli olduklarını söyleyebilirim. Shawn Levy’nin ekibe katılmasıyla da ayrıca mutlu olduğumu belirtmem gerekiyor. Bu kadar yetenekli insanın kadroda olduğu bir yapımda yazar koltuğunda oturmamı istemeleri beni gerçekten gururlandırdı. Bunun çok büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayım ancak aynı zamanda çok büyük de bir fırsat. Umarım işin altından başarıyla kalkarız.” açıklamasını yaptı.

Anlaşılan Uncharted’ın beyaz perde uyarlaması klişelerden olabildiğince uzak, oyunlarına daha yakın bir portre çizecek. Böyle açıklamalar gelmesi açıkçası beni sevindirdi. Oyun filmlerinin pek başarılı olmadığını da düşünürsek, umarım Uncharted bu konuda takipçilerini şaşırtır ve kaliteli bir yapım olarak beyaz perdede yer alır. Sizin düşünceleriniz nedir? Sizce Uncharted filmi bekleneni verebilecek mi? Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın