Menü
https://leadergamer.com.tr/ingiltere-en-cok-satan-oyunlar-10-temmuz/
Twitter 17 Temmuz 2017 13:36

Twitter, Türklerin en çok istediği emojileri sıraladı

Mustafa Kemal Atatürk’ün ikinci sırada olması ise sevindirici. Fakat gönül isterdi ki birinci sırada olsun.


Duygularımızı daha iyi ifade etmek için kullandığımız emojiler, dijital sohbetlerimizin vazgeçilmezi artık. Gülmekten gözümüzden yaş geldiğinde de, öfkeden deliye döndüğümüzde de imdadımıza emojiler yetişiyor. Yalnızca duygularımız da değil, günlük hayatımızda kullandığımız objeler de emoji dilinin güçlü bir parçası ve onları da her fırsatta kullanmaktan geri durmuyoruz. Twitter ise bu emojilerin en çok kullanıldığı platformların başında geliyor. #WorldEmojiDay (DünyaEmojiGünü) dolayısıyla Twitter, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların attığı tweetlerden yola çıkarak en çok talep edilen emojileri derledi.

Twitter, Türklerin en çok istediği emojileri sıraladı

Buna göre, nazar inancı yüksek olan Türk insanının en çok talep ettiği emojilerin başında nazar emojisi geliyor. Nazar emojisini ise Mustafa Kemal Atatürk emojisi takip ediyor. Deliliği resmeden huni ise yine Türklerin en çok kullanmak istediği emojilerden biri. İç çekmek için de bir emojiye ihtiyaç duyan Twitter kullanıcıları, bunun yanı sıra kültürümüzün vazgeçilmezi olan ince belli çay bardağı emojisi görmek istiyor. Karşı tarafı ciddiye almadığımızı göstermek için kullandığımız “yav he he” tabiri ise en çok beklenen emojilerin arasında. Şimdi, hem ülkemiz insanlarının, hem de dünya genelindeki tüm insanların en çok istediği emojileri, hemen aşağıda sıralıyoruz. Fakat emoji kullanımı da biraz azaltmak lazım. Malum, emojiler de bir tür kanserdir.

Türkler Tarafından İstenilen Emojiler

 1. Nazar
 2. Mustafa Kemal Atatürk
 3. Huni
 4. İç çekme
 5. İnce belli bardak
 6. Yav he he

Tüm Dünya Tarafından İstenilen Emojiler

 1. Siyah Kalp
 2. Zürafa
 3. Kusma
 4. Dab
 5. Köpek Balığı
 6. Tuz
 7. Orta parmak
 8. Göz devirme
 9. Alay
 10. Süpürge

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör