Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.09.2018

Oyun dünyası, birçok ülkeden geliştiricilerle renkleniyor fakat Türk oyuncuları olarak bizleri en çok sevindiren yapımlar elbette Türk yapımı oyunlar oluyor. Wily Pumpkin isimli bir Türk geliştirici ekip tarafından geliştirilmekte olan Potentia, bu haberimizin konuğu. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, Türk yapımı olan Potentia içerisinden oynanış görüntüleri sunuyor. Sizleri, önce Potentia için yayımlanmış olan oynanış videosu ile baş başa bırakalım ve ardından bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz bilgileri paylaşalım.

https://www.youtube.com/watch?v=qGTfnqGTaVM

Türk yapımı Potentia, bir gelecek vadediyor

Yukarıda oynanış görüntülerini de sizlerle paylaşmış olduğumuz Potentia'nın nasıl bir yapım olduğundan bahsedelim. Türk yapımı Potentia, kıyamet sonrası bir dünyada geçen, çizgisel yapıya sahip tek oyunculu bir oyun. Oyunun görsel kalitesinden, zaten Unreal Engine 4 oyun motorunun ne kadar iyi kullanılmış olduğunu görmek mümkün. Henüz daha geliştirilme aşamasında olduğu için, elbette birtakım eksiklikleri var fakat ilerleyen süreç içerisinde geliştirici ekip tarafından bu eksikliklerin giderileceğine inanıyoruz.

Haberimizin başlarında da belirttiğimiz gibi, Türk yapımı oyunları piyasada görmek göğsümüzü kabartan bir durum. Elbette, Mount and Blade 2 Bannerlord gibi bir yapım da var göğsümüzü kabartan. Fakat, gururlanmamıza sebep olacak tek yapım Mount and Blade 2 Bannerlord da değil elbette. Wily Pumpkin gibi henüz adlarını pek bir yerde görmediğimiz Türk geliştiricileri de var bir şeyler yapmaya çalışan. Tabii, bize de bu tarz oyunları ve geliştiricileri elimizden geldiğince desteklemek düşer. Ekip hakkındaki gerekli bilgileri videonun açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.