Tropico 6 çıkış tarihi biraz daha ileriye alındı

Tropico 6 çıkış tarihi biraz daha ileriye alındı

Oyunu bu yıl görmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Diktatörlük simülasyonu olarak özetleyebileceğimiz Tropico serisinin yeni oyununu bu yıl içerisinde göreceğimizi zannediyorduk. Yeni Tropico 6 tanıtım videosunun paylaşılmasıyla birlikte durumun beklediğimiz gibi olmadığı ve biraz daha ileriye bakmamız gerektiği ortaya çıktı. Geliştiriciler, yeni oyunun 2018 yılının sonunda piyasaya sürülmeyeceğini 2019 yılının Ocak ayında çıkışını gerçekleştireceğini duyurdular.

Tropico 6, 2019 yılının Ocak ayında oyuncular ile buluşacak.

İlk olarak PC platformu için çıkışını gerçekleştirecek olan oyun, daha sonra konsollarda da oyuncular ile buluşacak. PC platformunu tercih eden oyuncuların beklemesi gereken tarih Ocak 2019 iken, konsol oyuncuları için bu biraz daha ileride. Geliştiricilerden yapılan açıklamaya göre Tropico 6 konsol sürümleri yaz aylarına kadar hazır olacak ve çıkışlarını gerçekleştirecekler. Önümüzdeki sonbahar aylarında Steam platformunda oyunun bir kapalı beta testinin gerçekleşeceğini de ekleyelim.

Daha önce paylaşılan bir video ile yapılan duyuruda, oyunun 2018 yılının sonunda piyasaya çıkacağı belirtilmişti. Bu videonun da 2017 yılında bizlere sunulduğunu belirtmemizde fayda var. Oyunun geliştirilmesinin bu kadar uzun sürmesinin sebebi ise geliştiricilerin farklı bir motor kullanmaya karar vermeleri. Tropico 6, seride Unreal Engine kullanan ilk oyun olarak oyuncular ile buluşacak. Epic Games’in güçlü oyun motorunun seriye neler katacağını ise merakla bekliyoruz.

Dilerseniz hemen yukarıdan oyunun Gamescom 2018 etkinliğine özel tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Geliştiricilerin bu etkinlik sırasında oyuna dair daha fazla bilgiyi bizlere sunmaları bekleniyor. Tropico 6’ya dair yeni detaylar ortaya çıktıkça sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın