Titanfall 2 geliştiricileri, oyunlarına verecekleri destek hakkında daha saydam olacaklarını söyledi

Titanfall 2 geliştiricileri, oyunlarına verecekleri destek hakkında daha saydam olacaklarını söyledi

Respawn Entertainment, topluluğun buna hakkı olduğunu düşünüyor.

Titanfall 2 ile oldukça parlak bir dönem yaşayan, fakat Battlefield 1 ve Call of Duty: Infinite Warfare oyunlarının gölgesinde kalan Respawn Entertainment, bir süredir topluluğu ile iletişim problemi yaşıyordu. Oyuncularla nadiren iletişime geçen, gelecek güncellemeler veya ek paketler hakkında bilgilendirme yapmayan geliştirici ekip, yakın zamanda yayımladıkları bir duyuru ile bu durumun farkında olduklarını söyledi ve özür dilediler. Titanfall ve Titanfall 2 projelerine sahip olan bu geliştirici ekip, yaptığı açıklama ile öncelikle, “Elimizde bulunan serinin, 2 oyunundan da oldukça memnunuz ve gurur duyuyoruz. Bu iki oyunla, çok güzel bir serinin temellerini oluşturduk. Serimizin en yeni oyunu, her hafta gelen yeni oyuncular ile güncel ve aktif kalmaya devam ediyor. Şimdilik, seriyi uzun vadede geliştirmeye odaklandık ve bunun hakkında oldukça heyecanlıyız. Çekirdek Titanfall ekibi, şu an Titanfall 2 için çok güzel ek içerikler hazırlıyor. Geri kalan takım arkadaşlarımız ise çılgın deneyler yapıyor ve serinin geleceğini araştırıyor.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Titanfall 2 geliştiricileri, oyunlarına verecekleri destek hakkında daha saydam olacaklarını söyledi

Respawn Entertainment sözlerine, “Yeni içeriklerimiz hakkında, topluluğumuz ile daha yakından iletişimde olabilirdik. Topluluğumuz ile olan iletişimimizi, ekip olarak geliştirmek istiyoruz fakat aynı zamanda da serimizin en yeni oyunu için ücretsiz içerik hazırlıyoruz, yeni Prime Titan paketler ve market eşyaları gibi. Bunun haricinde, önümüzdeki ay soru ve cevap videoları yayımlamaya başlayacağız. Bunu yapmamızdaki amacımız, ekibimizin nelerle uğraştığını, oyuna yeni nelerin geleceğini daha rahat bir şekilde göstermek.” şeklinde devam etti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Titanfall 2 hakkında en son olumsuz bir gelişme yaşanmıştı ve bu durum hakkında, “28 Ekim 2016 tarihinde piyasaya sürülen Titanfall 2’nin satışları beklenenin altında kaldı. Electronic Arts firması bunlara rağmen, Respawn Entertainment’tan ve oyunun geleceğinden umutlu. 2017’nin ilk çeyreğinde gerçekleşen olağan Electronic Arts finansal konferasında, firmanın CEO’su Andrew Wilson, bahsi geçen oyun hakkında oldukça heyecanlı olduklarını ve yapımın uzun bir süre daha satışını sürdüreceğini söylerken, Respawn Entertainment ile de oldukça iyi bir ilişki içerisinde olduklarını ekledi. Titanfall 2, son dönemin yüksek puan alan birinci şahıs nişancı oyunlarından biri konumunda ve bir çok insan oyunu keyif alarak oynamakta.” demiştik. Görülen o ki, oldukça başarılı bir seriye sahip olan geliştirici ekip, bu markalarını en yükseğe çıkartmakta kararlı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.